Thajsko dovolená s dětmi


Cestovat se dá samozřejmě i s dětmi. V dnešní době už není problém vydat se s nimi do zahraničí a absolvovat cestu letadlem. Láká vás Thajsko a jeho písečné pláže, malebné ostrůvky, azurové moře a tropické ovoce? Proč se tam nevydat s celou rodinou a dopřát sobě i dětem relax i dobrodružství v exotické destinaci.

Ideální místa

 • Koh Chang
 • Koh Samui
 • Krabi
 • Ko Tao
 • TIP! ostrov Koh Kood – není tolik přeplněný turisty, nehemží se to tam bary a diskotékami. Ostrov je klidný, ale překrásný. Můžete si vypůjčit motorku, projíždět se po ostrově a zastavit u kterékoli pláže.

Zájezdy do Thajska vybírejte zde ->> Invia.czDovolena.cz

koh kood thajsko

Strava

V Thajsku jsou oblíbenými potravinami smažená rýže a smažené nudle. V restauraci můžete poprosit o méně kořeněné jídlo. Mnohdy stačí ukázat, že jídlo bude určené pro dítě a Thajci pochopí, zpravidla sami začnou nosit zdarma ještě něco navíc speciálně pro dítě (například ovoce nebo něco sladkého).

V lepších restauracích a hotelových resortech jsou na dětské návštěvníky připraveni – v menu najdete palačinky, cornflakes, omeletu nebo hranolky.

Rýží se zeleninou nebo vajíčkem také nic nezkazíte. Na tržištích seženete různé druhy ovoce od melounu přes banány, mango až po ananas. Zkusit můžete i dragonfruit nebo jackfruit, které u nás není běžně k dostání. Určitě dávejte přednost tepelně upravenému jídlu. Ovoce vybírejte takové, které se dá oloupat nebo omýt pitnou vodou. Vodu k pití kupujte balenou, vodu z kohoutku nezkoušejte ani v hotelu.

Let

Cesta letadlem do Thajska se neobejde bez přestupu, což je spojené zpravidla s dlouhým čekáním nebo naopak spěchem a stresem, abyste stihli navazující let. Snažte se proto své potomky nějak zabavit, aby jim čekání rychleji utíkalo. Zabalte s sebou (samozřejmě podle věku dítěte) oblíbené hračky, knížky, hry nebo hudbu či namluvené pohádky. Dobíháte, abyste stihli další letadlo? Proměňte to v hon za pokladem. V letadle bude dítě čekat odměna.

Nepřehlédněte seznam věcí na dovolenou k moři.

Během dlouhých letů je na palubě zpravidla k dispozici zábava v podobě filmů a her, které mohou děti sledovat na obrazovce před sebou. Letušky a stevardi se postarají, aby vaše dítě mělo vše, co potřebuje.

Doprava

Pokud neplánujete být v Thajsku na jednom místě, budete muset využít některý ze způsobů přepravy. Hotely většinou prodávají jízdenky a zařídí, aby vás autobus vyzvedl hned u hotelu. Ověřte si, jakým prostředkem pojedete. Pokud máte mnoho zavazadel, popřípadě i kočárek, počítejte s tím, že někdy může místo velkého autobus přijet minibus, nebo že vás z hotelu na nádraží dopraví tuk tukem nebo pick upem. V Thajsku jsou také velice levné vlaky. Počítejte ale s tím, že mohou být někdy dost plné a nemusíte v nich najít místo k sezení. Na druhou stranu jsou ale Thajci velice ochotní, a když vás uvidí s dětmi, pustí vás sednout.

Dražší formou dopravy je taxík. Zaplatíte sice víc, než za na autobus či vlak, ale budete mít cestu pohodlnější i rychlejší.

Ubytování

V Thajsku je v současné době celá škála ubytovacích zařízení. Můžete zvolit levnější hostely, guesthousy nebo bungalowy, anebo si vybrat z nabídky luxusnějších hotelů. V hotelech je v ceně ubytování zpravidla zahrnuta i snídaně. Zapátrejte ještě před cestou na internetu, které hotely by mohly vyhovovat vašim potřebám. Lepší hotely nabízí i hernu pro děti, služby chůvy nebo a dětské koutky.

Nákupy

Plenky a další hygienické a kosmetické potřeby seženete v obchodech jako Tesco Lotus nebo 7Eleven. Větší města mají i nákupní centra, kde zpravidla seženete všechno potřebné včetně léků. Pokud jedete na odlehlejší ostrov, raději si zjistěte, jak je to na místě s možnostmi nákupu. Zážitkem bude, pokud děti vezmete na ranní trhy – uvidíte pyramidy s ovocem, sušené ryby, stánky s nudlemi a rýží zabalenou v banánových listech, ručně dělané výrobky a řadu dalších věcí. Nezapomeňte na děti ale dohlížet, na trzích se to hemží lidmi a snadno se tu ztratí dospělí, natož děti.

Ranní trh - Thajsko

 Rady, tipy a vychytávky

 • krosna určená k nošení dětí
 • kočárek, který se dá dobře složit (nejlépe tzv. golfové hole)
 • průvodce Lonely Planet  – oceníte kapitoly o cestování s dětmi
 • hry, knihy a časopisy na zabavení dětí
 • očkování – minimálně proti žloutence A+B. Navštivte pro více informací stránky Centra očkování a cestovní medicíny.
 • plně vybavená lékárnička – hlavně nezapomeňte na léky proti bolesti a střevním potížím
 • antibakteriální ubrousky

Související:

Thajsko: země slunce, slonů, úsměvů a chutí

| Rubriky Thajsko