Thajsko: země slunce, slonů, úsměvů a chutí

Tyrkysové moře, palmy, bílý písek, příjemní lidé a klid. Ale rovněž rušný Bangkok, exotická jídla, buddhistické památky a plavoucí trhy. Thajsko nás uchvátilo v mnoha směrech.


Bangkok

Naše cesty po Thajsku začaly příletem do Bangkoku. Ubytování jsme si bez problémů zajistili již předem z Čech na www.booking.com. V Bangkoku nás okouzlil zejména monumentální Královský palác a za vidění jistě stojí i obrovská socha ležícího Budhy v sousedním paláci Wat Pho. Socha zachycující Budhu ve chvíli, kdy dosáhl nirvány, má neuvěřitelných 46 m na délku. Nenechejte si ujít ani plavbu loďkou po řece a v kanálech poznáte město úplně z jiného pohledu. Jinak ale doporučuji v Bangkoku příliš neotálet a raději vyrazit na delší cesty.

Thajsko chrám

Pláže jako z filmů

Veřejná doprava v Thajsku je levná a my toho hojně využívali. Od začátku jsme měli v plánu strávit několik dní v Thajském zálivu proslulém bílými plážemi a tyrkysově modrým mořem. Uvažovali jsme o letoviscích Phuket, Pattaya, Koh Samui a Krabi. Nakonec jsme dilema vyřešili tím, že několik dní jsme zůstali v Koh Samui a odtud se pak přesunuli na ostrov Phuket.

Phuket Thajsko

Byla to pohádka – azurové moře s korály, malebně rozervaná skaliska, deštný prales za okny, kokosy, pištivé opice a vznešení sloni.

TIP: Jak cestovat do Thajska s dětmi.

Za přijatelnou cenu jsme si zaplatili výlet na zádech slona thajskou džunglí. Když jsme překonali počáteční ostych, otevřel se nám úplně nový pohled na svět. Fotky ze zad slona se moc povedly.

Džungle - Phuket Thajsko

Tisíce vůní a chutí

Thajské jídlo jsme si zamilovali. Je plné vůní a chutí, navíc za skvělé ceny. Osvědčilo se nám nechat si jídlo doporučit od místních.

Jen buďte opatrní ohledně pikantnosti – místní mají chuťové buňky trochu otrlejší.

Mimo to tu snadno seženete i šťavnaté čerstvé ovoce, které se úplně rozplyne na jazyku. S dovezeným ovocem tady se to vůbec nedá srovnávat.

Jídlo - Koh Saumi

Usměvaví domorodci

A ještě něčím je Thajsko výjimečné. Místní jsou moc milí a ochotní. Tváře jim zdobí upřímné úsměvy, které se ještě rozšířili, když jsme se naučili několik základních vět thajsky. I proto se těšíme, až se do Thajska vrátíme.

Thajsko dovolená, zájezdy a ubytování

Dovolená  je ideální v zimě. Zájezd vybírejte na Invia.cz

Ubytování rezervujte na Booking.com

 

Související:

Napsat komentář