Thalasea Beach hotel Řecko Kos


Hotel Thalasea Beach se nachází v letovisku Marmari na řeckém ostrově Kos. Kdo má rád klidnou dovolenou, ten si ji zde náležitě užije.

Hotel Thalasea Beach recenze

Thalasea Beach hotel - Řecko Kos
Thalasea Beach hotel – Řecko Kos

Recenzi píšu právě ve chvíli, kdy je odpolední siesta = po obědě se odpočívá, takže je u bazénu ještě větší klid než obvykle. Je zde bazén, jak pro malé děti, tak i pro plavce, rád jsem si zde vždy brzy dopoledne zaplaval.

Bazén a hotel Thalasea Beach
Bazén a hotel Thalasea Beach
Bazén u hotelu Thalasea Beach
Bazén u hotelu Thalasea Beach

Bohužel smutná klasika je to, pokud si sem nedáte ráno ručník (třeba už v 6h), budete volné lehátko hledat po snídani marně. Tato cedule zde je pouze na ozdobu.

Ručníky na lehátkách u hotelu
Ručníky na lehátkách u hotelu
Pohled od moře na hotel Thalasea Beach
Pohled od moře na hotel Thalasea Beach
Výhled od bazénu na moře
Výhled od bazénu na moře

Hotel má převážně polskou klientelu, na recepci je také Polka (dopoledne) a Řekyně (odpoledne), takže kdo tomuto jazyku rozumí, domluví se bez problémů. My upřednostnili angličtinu, s tou se domluvíte všude.

Ubytování

Po příjezdu je dobré to, že můžete hned vyrazit na jídlo, i když ještě nebudete mít pásek na ruce. A také ten, kdo má odlet až odpoledne nebo v noci, jistě ocení, že check-out (odhlášení z pokoje), je zde až ve 12 hodin, ne tradičně v 10h. Pokoje by měly být k dispozici klasicky od 14h, ale my jej měli k dispozici už ve 13h.

TIP: Video THALASEA hotel + MAREBELLO beach resort

Jako jeden problém bych viděl to, že ačkoliv mají budovy jen 2 patra, nikde není výtah ani plošina, po které by se kufr dal odvézt a když má 20 kilo, je celkem posilovna to tahat po schodech, nikdo jiný vám s ním nepomůže.

TIP 2: Řecko Kos půjčovna aut

My těch schodů měli naštěstí jen pár, protože jsme bydleli v přízemí hned naproti bazénu, dalo by se říct, že ani lehátka bychom nepotřebovali, ale stejně se na polehávání a čtení skvěle hodila.

Výhled z hotelového pokoje na bazén
Výhled z hotelového pokoje na bazén

Postele byly celkem kvalitní, úklid probíhal denně, klimatizace fungovala, koupelna a sprchový kout mohly být větší, ale stačilo nám. V několika recenzích jsem se dočetl, že po 3 dnech netekla teplá voda. Tak nevím, nám proudila teplá po celou dobu pobytu.

Nechybí zde malá lednička, klimatizace i fén. V okně je síť, takže si v noci můžete nechat otevřené okno a žádný komár vám tam nevletí. V přízemí jsme ale raději okna zavřeli a pustili klimu.

Pozor na to, že zde nemáte moc možností, jak si usušit plavky a mokré ručníky. Doporučuji tedy vzít s sebou z domova provázek a kolíčky a udělat si vlastní „sušák“ třeba ze dvou židlí, nebo pokud budete bydlet „dole“, pak třeba mezi stromky provázek natáhnout.

Určitě si před cestou nezapomeňte přečíst seznam, co vše si na dovolenou k moři vzít.

Restaurace

Hotel je hned vedle druhého hotelu, Marebello Beach resort, což byl původně Blue Jay hotel, když jsme na Kosu byli přes 10 lety.

Restaurace Marebello Beach resort
Restaurace Marebello Beach resort

Na jídlo tedy chodíte sem, je to opravdu poblíž a třeba v Turecku v hotelu Gardenia beach jsme chodili delší trasu a navíc po schodech a to bylo přitom v jednom hotelu. Plážový bar máte u bazénu u svého hotelu, sice jen od 10 do 18h, ale nápoje jsou zdarma, nealko a pak pivo, víno nebo káva. Od 17 do 18h je Coffee break, v té době si můžete dát sušenky (před večeří).

Snídaně (7:30 – 10:30h)

Snídaně byly bohaté, každý si vybral. Pro děti byly asi nejoblíbenějším jídlem palačinky. K pití byly džusy, voda, káva nebo čaj.

Obědy (13 – 15h)

Obědy byly také chutné, ať již řecké speciality jako grilované mleté maso, zelenina, zapečené lilky, plněné papriky, těstoviny, špagety nebo třeba dětmi oblíbené hranolky. Přílohu jste si mohli zvolit i z mnoha druhů oliv, zeleninových salátů nebo samostatné zeleniny – papriky, okurky, rajčata, zeí, cibule. Kdo si došel do baru, který byl i u restaurace a byl otevřený od 10h až do 23h, ten si dal pití dle výběru zdarma, jinak byla k dispozici pouze voda. To samé s nápoji k večeři.

Večeře (19 – 21h)

Večeře je zde nejdůležitější jídlo dne a podle toho to vypadalo. Výběr snad až z 10 jídel, mnoha salátů, ovoce, hlavně melouny k dispozici celý den a skvělé zákusky.

Bazén a moře

K moři to je pár kroků, pláž je písčitá, lehátka se platí (cca 8€).

Pláž v Marmari
Pláž v Marmari
Pláž v Marmari 2
Pláž v Marmari 2

Není problém si lehnout na deku do stínu pod stromy a pohodu budete mít taky a navíc zdarma. Když půjdete od hotelu doleva, jsou zde restaurace a také pláž s lehátky, kde si stačí dát třeba frappé a poté už za lehátka neplatíte a můžete zde ležet, jak dlouho budete chtít.

Pláž v Marmari na Kosu s řeckou a českou vlajkou
Pláž v Marmari na Kosu s řeckou a českou vlajkou

My sem chodili několikrát během dovolené po večeři, protože tak nádherný západ slunce si také nesmíte nechat ujít.

Západ slunce v Marmari na řeckém ostrov Kos
Západ slunce v Marmari na řeckém ostrově Kos

Wi-fi internet

Wifi je zde zdarma po celém areálu hotelu. Síť má název Thalasea Marebello Wifi, je nutné ověření, takže pokud se vám v internetovém prohlížeči neotevře okno s údaji, které jsou mare a heslo 2021 (v létě 2022), pak je třeba zadat IP adresu 10.5.50.1 (v Google Chrome ideálně, jako když zadáváte www adresu), protože to byl problém některých lidí, kterým net nefungoval. Poté už se to okno otevře (ale pozor, musíte mít vypnutá data, jinak vám to nebude fungovat).

Nákupní možnosti v okolí

Je zde několik menších obchůdků a pak supermarket Konstantinos cca 400 metrů vlevo od hotelu Marebello. Ten má otevřeno od 8 do 22:30h.

Hodnocení

Projeli jsme autem ostrov Kos křížem krážem a objektivně můžeme za naši rodinu napsat, že v Marmari to je jedna z nejlepších lokalit na dovolenou u moře na Kosu.

Navíc to je od letiště snad jen 20 minut, takže další plus, proč si vybrat dovču právě zde.

Zájezdy a dovolená Kos Řecko

Marebello beach resort Marmari fotogalerie

Související:

2 komentáře u „Thalasea Beach hotel Řecko Kos“

  1. Dobrý den, mohu se zeptat, jaká byla cena na osobu? O víkendu jsme se vrátili z Rhodosu, zkušenosti máme veskrze pozitivní. Kos byl naše druhá volba. Děkuji, Tomáš D.

  2. Tomáši, 2 dospělí a dvě děti 12 a 16 let, kupováno v květnu 22, 8 dní all incl, cena 71t přes Čedok.

Napsat komentář