Tip na krásný rodinný výlet i s vašim mazlíčkem


Plánujete s rodinou vyrazit někam na výlet a vzít s sebou i vašeho domácího mazlíčka? Ideální volbou pro vás bude zajisté Hrad Karlštejn a lomy Malá a Velká Amerika, kde psím mazlíčkům jsou návštěvy povolené.

Jsou to místa, která za to opravdu stojí navštívit, zejména těmi, kteří jsou milovníci historie a přírody. Cestu zvládnou i ti nejmladší. Její délka je asi 4 km.

Hrad Karlštejn

Naší první zastávkou je gotický hrad Karlštejn, Tento hrad, který patří mezi nejznámější se pyšní stejnojmenný městys. Byl postaven roku 1348 římským císařem a českým králem Karlem IV. Místo je především známo tím, že zde nalezneme korunovační klenoty. Proslavil se též filmem Noc na Karlštejně.

Karlštejn patří mezi nejnavštěvovanější hrady v České republice. Na nádvoří se zde každoročně koná několik akcí, které přilákají širokou veřejnost. Ať už jsou to divadla, koncerty, výstavy, Karlštejnské kulturní léto, průvod či vinobraní. Je zde i možnost svatebního obřadu.

Lom Malá Amerika se psem
Lom Malá Amerika se psem

Lom Velká a Malá Amerika

Asi 4 km od městyse Karlštejn se nachází opuštěný vápencový lom Malá a Velká Amerika nebo lom Mexiko. Dalších několik lomů se nachází opodál, ale nejsou hojně navštěvované. Toto místo vás zaručeně uchvátí. Lomy nalezneme nedaleko obce Mořina. Přístup k nim je nepřetržitý, tudíž ho můžete navštívit kdykoliv, avšak večer by to nemělo asi žádný význam.

Jejich hloubka dosahuje až do neuvěřitelných 80 m, a proto je třeba při procházce dbát zvýšené pozornosti, aby nedošlo k nějakému úrazu či sesuvu. Do zmíněných lomů je trvale zakázaný vstup, tudíž se na místě nesmíte koupat, rybařit, apod. Hrozila by vám pokuta až 15 000 Kč.

Chodit se smí jen po vyznačených trasách, abych nedošlo k porušení pravidel společnosti Lomy Mořina.

Závěrem bych vám chtěla popřát krásný výlet, pokud jste se tedy rozhodli právě sem, protože tato báječná místa s dlouhou historií za to opravdu stojí navštívit.

Ubytování v okolí

Tipy na výlety:

Napsat komentář