Tipy kam s dětmi na výlet, kde se vyhnete koronaviru


Nejlepší tipy kam vyrazit na výlety s dětmi ven a do přírody během koronavirových prázdnin.

Přiznejme si to otevřeně, v současné situaci nikdo nechce ohrozit ani sebe, ani děti, natož prarodiče. Navštívit aquapark, hernu či zábavní centrum by byla asi nejlepší volba, jak si ten „snad jen měsíc“ volna ukrátit, ale jelikož je i zde už zavřeno, pak nám zbývá jen několik možností, kde s dětmi v přírodě to přicházející jaro strávit a nemuset se bát, že chytíte vir Covid-19.

Rozhledny

Pokud bych měl zde na webu vypíchnout moji neoblíbenější kategorii, pak to jsou právě České rozhledny. Je jich tu opravdu už hodně a věřím, že i tento rok jich pár desítek přibyde. V Čr je cca 400 vyhlídkových věží, takže už skoro polovinu jsem navštívil a články o nich si určitě přečtěte. Jako nejlepší varianta cestování se jeví automobil, protože kromě cesty autem, jak jinak, popisuji i kudy k té konkrétní rozhledně dojet, kde zaparkovat a další informace.

Kam na výlet s dětmi - koronavirové prázdniny

Zříceniny

Další z míst, kde často nikoho nepotkáte a tím pádem se určitě nemůžete nakazit koronavirem. Zřícenin hradů na webu najdete několik desítek, a kdo by nechtěl ze svého bydliště cestovat daleko, pak se podívejte na Seznam Mapy, kde najdete i další zajímavá místa v okolí.

Bobové dráhy

Mnohé bobovky jsou otevřené celoročně a navíc v přírodě, což je skvělá volba. Budete venku celá rodina, psychicky si odpočinete a rozhodně to je super zážitek.

Výlety se psem

Nová kategorie zde na stránkách. Pokud máte psa, inspirujte se také. Pes se musí i v době nouze proběhnout a děti samozřejmě také, takže spojíte příjemné s užitečným.

Komu tento souhrn nestačí, může se inspirovat v pravidelně aktualizované sekci plné tipů kam na výlety.

Ptáte se na téma koronavirus:

 Můžu jít při koronaviru s dětmi ven?

Rozhodně je to doporučováno, čerstvý vzduch si užijí děti i rodiče. Inspirací na zdravotní procházky zde na stránkách najdete dost po celé Čr.