Tipy na Chorvatsko autem


Chorvatsko je už po desetiletí oblíbenou prázdninovou destinací spousty českých turistů. Důvodů je spousta – krásná příroda, čisté moře, sympatická vzdálenost, možnost provozování vodních sportů, cenová dostupnost, oblíbená místa atd. Autem může být cesta pohodlnější a rychlejší, nebo se zajímavými zastávkami.

Jak si zpříjemnit přesun na Jadran

Přesuny desítek tisíců turistů nejen od nás, ale i z Polska, Německa a jiných zemí každý letní pátek a sobotu vytvářejí řadu nepříjemných dopravních situací. Dá se jim vyhnout? Určitě ano. Kdo jel stejnou trasu v jiný den, užil si jistě pohodovější cestování. Nabízejí se dvě možnosti – posunout pobyt od neděle do neděle, nebo vyjet dřív, přespat po cestě ve Slovinsku a podívat se na nějaké pohádkově krásné místo (jezera Bled a Bohinj v Julských Alpách, světově proslulá jeskyně Postojna, příjemné hlavní město Slovinska Lublaň, některé z lázeňských měst atd.).

bled-slovinsko

Kde sehnat ubytování

Rezervujte jej na oblíbeném webu Booking.com.

Zprávy o shánění ubytování na místě jsou v podstatě dvojího druhu:

  • ubytování na místě není problém, u silnice stojí pronajímatelé s cedulemi a cenami a za velmi levný peníz si vás odvedou do svého domu, kde se o vás budou starat, nebo
  • nikde nebylo nic volného, jezdili jsme po magistrále celý den a nemohli nic sehnat, nakonec jsme bydleli daleko od moře ve starém domě.

Ti, kteří chtějí mít jistotu, že budou mít kde složit hlavu, že budou bydlet na krásném místě přímo u moře v komfortním apartmánu, si asi raději rezervují ubytování dopředu přes internet. Nabídka kvalitního ubytování v soukromí na Jadranu je velmi pestrá a je cenově dostupné.

omis

Více vybavení pro různé aktivity

Výhody pro cestování autem pokračují – vlastní vozidlo uveze víc věcí než společný autobus nebo letadlo. Na dovolenou si tak můžeme vzít i oblečení a boty do hor, kola, čluny, potápěčskou výstroj a jiné sportovní potřeby. Dovolená v Chorvatsku nemusí být jenom povalování na pláži a popíjení piva. Aktivní sportovci mohou sjíždět řeky, projet se na kolech, zkoumat podmořský svět.

rafting

Výlety po stopách filmových hrdinů

Milovníky klasických filmů o náčelníkovi Apačů přitahují nádherná místa, kde se filmy před několika desítkami let natáčely. Nacházejí se ve Slovinsku kolem jeskyně Postojna, po celém jadranském pobřeží i ve vnitrozemí (např. Lymský fjord na Istrii, přímořská městečka Trogir, Drage, Pakoštane, Starigrad, Split, řeky Krka nebo Zrmanja, Plitvická jezera).

narodny-park-krka

rezervujte ubytování

Mapa Chorvatska

I tento rok mnoho set tisíc Čechů navštíví Chorvatsko autem.

Související: