Toboga Fantasy je zábavní park a opravdu velká herna pro děti v Praze vedle prodejny Ikea na Zličíně. Proč právě sem vyrazit a co vše zde najdete popíše moje recenze.

Kam s dětmi v Praze

V Praze, hlavním městě České republiky, je mnoho možností, kam vyrazit s dětmi. Když je hezky, bude se jim i vám líbit na Petříně, v zoologické zahradě nebo v Dinoparku na Harfě. Pokud by počasí nepřálo, a museli byste řešit, kam vyrazit, když prší, pak bych doporučil atrakce „pod střechou“, což je třeba Království železnic, Krokodýlí zoo, Národní muzeum a i když je výhled z Tower Parku zpoza skla, lepší fotky uděláte když bude slunečno.

Dnes sice celkem bylo hezky, ale teplota 5C a větrno s občasnou přeháňkou není právě turistické počasí. Proto jsem změnil původní plán navštívit některou z rozhleden a vyrazili jsme do herny v Praze.  

Dětská herna Toboga – Praha Zličín

Hned na úvod bych napsal, že pokud se v herně plánujete i najíst, raději zajděte na oběd do Ikea, kde se najíte zdravě a levněji.

Hernu najdete vedle výše zmíněného obchodu s nábytkem a naproti kavárně Starbucks.

Dříve zde bylo rodinné zábavní centrum – herna Beckiland.

Vstupné zaplatíte hned dole u vchodu, každý dostane hodinky s čipem – dospělí zelený, děti oranžový. Tím později můžete platit v 1.patře, kde je také restaurace. Pokud přijedete v týdnu, máte kávu a 1 žeton na motokáry zdarma. Můžete si zde vzít i časopisy na čtení, další jsou pak nahoře v restauraci.

Poté, co zaplatíte dole u vchodu, vyjdete po schodech do 1.patra, kde si odložíte oblečení do skříněk za zálohu 10kč. Podobně jako např. na koupališti v Děčíně. Dále pak chodíte po herně v ponožkách.

My už ale víme jak to chodí, takže vozíme pantofle – v Ikea se dají koupit za pár korun a nebudete z herny odcházet s černými ponožkami jako 98% návštěvníků :)

Pokud dorazíte s kočárkem, není nutné jej tahat po schodech, ale můžete použít výtah.

Hurá do herny

Toto je asi největší herna, ve které jsme s dětmi byli. Je minimálně 4x větší než ústecká Pampalánie, děčínské Hopsárium a 2x větší než mostecká Jungle arena. Děti se hned rozletí po jednotlivých atrakcích a rodiče se usadí ke stolům či na postranní lavičky, kde postupem času někteří otcové i leželi.

Je zde wifi zdarma, takže si rozhodně vezměte mobil nebo tablet na ukrácení času :)

Na co se zde děti mohou těšit

Atrakcí je zde opravdu moc, klouzačky, prolézačky, lanové centrum, trampolíny, dráha pro autíčka, které děti mohou samy ovládat, hřiště na basket, stůl na ping pong, lezecká stěna (sice mnohem menší než ta v Ústí, ale i tak zabaví) a nejvíc všechny prcky zde bavil nafukovací drak, který postupně zavíral a otevíral tlamu, v níž děti mohly být zavřené. Vskutku zábava na několik hodin.

Restaurace

Pokud jste nedali na moji radu a nenasytili se v Ikea, asi budete jíst zde. Vyberete si klasická jídla jako smažák, pizzu nebo párek v rohlíku a můžete si dát i točenou malinovku nebo koupit další dětmi oblíbené nápoje. Já si zde dal pouze ten párek a docela ušel, ale recenze na jiných webech jídlo zde moc nechválí, tak si udělejte obrázek sami a pokud zde budete spokojeni nebo naopak nespokojeni, budu rád, když to napíšete do komentářů pod článkem.

Pozor, nesmí se zde konzumovat vlastní jídlo ani donesené pití. Ale jsme v Čechách, tak je vám asi jasné, jak to funguje :)

Toalety

Další = druhá celkem nelogická věc, která mě napadla, je zdejší wc. Ta první věc je to vlastní jídlo. Zaplatíte skoro litr za vstup a ani sušenku dětem nemůžete dát, sory jako, ale jídlo asi nebude to, na čem herna vydělává. U dveří na WC je cedule, že se tam nemá chodit v ponožkách, ale v botách. Takže děti by musely jít do šatny, zde si vzít boty, zajít na wc, pak zase do šatny a pak zpět do herní zóny. Nevím, bylo tam všude sucho, záchody jak pro nejmenší děti tak pro ty větší až největší = rodiče :)

Ale jinak, vyjma těch dvou věcí, jsme si zde skoro 3 hodiny užili a nebýt předtím hodinu v Ikee, určitě by děcka zvládly ještě tu hoďku navíc ;-)

Foto galerie

Otevírací doba

Pondělí – středa – 14 – 20h

Čtvrtek – neděle – 9 – 20h

Svátky a prázdniny – 9 – 20h

Vstupné – ceník

Děti od 1 roku

Po – ne – 1h – 149 kč

Po – ne – celodenní – 299 kč

Zvýhodněné vstupné – ČT + pá – 9-12h – 149kč

Dospělí

Po – ne – 1h – 49 kč

Po – ne – celodenní – 99 kč

Zvýhodněné vstupné – ČT + pá – 9-12h – 49kč

Skupina 2+2 (rodinné vstupné) – 749kč

Senioři + ZTP

Po – ne – 1h – 49 kč

Po – ne – celodenní – 79 kč

Zvýhodněné vstupné – ČT + pá – 9-12h – 49kč

Web: www.toboga.cz/praha

Kde ještě tuto hernu najdete

Hradec Králové – Toboga Tongo

Brno – Toboga Bongo

Zlín – Toboga Galaxie

Ubytování Praha

Levné ubytování v Praze si vyberete zde.

Sdílejte článek s přáteli
  • 6
  •  
  •  
  •