Toboga Fantasy je dětská herna v Praze na Zličíně


Toboga Fantasy je zábavní park a opravdu velká herna pro děti v Praze vedle prodejny Ikea na Zličíně. Proč právě sem vyrazit a co vše zde najdete popíše moje recenze.

Kam s dětmi v Praze

V Praze, hlavním městě České republiky, je mnoho možností, kam vyrazit s dětmi. Když je hezky, bude se jim i vám líbit na Petříně, v zoologické zahradě nebo v Dinoparku na Harfě. Pokud by počasí nepřálo, a museli byste řešit, kam vyrazit, když prší, pak bych doporučil atrakce „pod střechou“, což je třeba Království železnic, Krokodýlí zoo, Národní muzeum a i když je výhled z Tower Parku zpoza skla, lepší fotky uděláte když bude slunečno.

Dnes sice celkem bylo hezky, ale teplota 5C a větrno s občasnou přeháňkou není právě turistické počasí. Proto jsem změnil původní plán navštívit některou z rozhleden a vyrazili jsme do herny v Praze.

Dětská herna Toboga – Praha Zličín

toboga fantasy herna praha zličín

Při naší první návštěvě jsme nejdříve zašli na oběd do Ikea a poté až zamířili do herny. Letos, když jsme zde byli podruhé, jsme se najedli rovnou zde. Jídlo se podstatně zlepšilo.

Hernu najdete vedle výše zmíněného obchodu s nábytkem a naproti kavárně Starbucks.

Dříve zde bylo rodinné zábavní centrum – herna Beckiland.

Vstupné zaplatíte hned dole u vchodu, každý dostane hodinky s čipem – dospělí zelený, děti oranžový. Tím později můžete platit v 1.patře, kde je také restaurace. Pokud přijedete v týdnu, máte kávu a 1 žeton na motokáry zdarma. Můžete si zde vzít i časopisy na čtení, další jsou pak nahoře v restauraci.

Poté, co zaplatíte dole u vchodu, vyjdete po schodech do 1.patra, kde si odložíte oblečení do skříněk za zálohu 10kč. Podobně jako např. na koupališti v Děčíně.

Toboga Fantasy herna Praha Zličín 22

Dále pak chodíte po herně v ponožkách.

My už ale víme jak to chodí, takže vozíme pantofle – v Ikea se dají koupit za pár korun a nebudete z herny odcházet s černými ponožkami jako 98% návštěvníků :)

Pokud dorazíte s kočárkem, není nutné jej tahat po schodech, ale můžete použít výtah.

Hurá do herny

Toto je asi největší herna, ve které jsme s dětmi byli. Je minimálně 4x větší než ústecká Pampalánie, děčínské Hopsárium a 2x větší než mostecká Jungle arena a Lumparium v Pardubicích. Děti se hned rozletí po jednotlivých atrakcích a rodiče se usadí ke stolům či na postranní lavičky, kde postupem času někteří otcové i leželi.

Je zde wifi zdarma, takže si rozhodně vezměte mobil nebo tablet na ukrácení času :)

Herna pro děti Praha – na co se zde děti mohou těšit

Atrakcí je zde opravdu moc, klouzačky, prolézačky, lanové centrum, trampolíny, dráha pro autíčka, které děti mohou samy ovládat, hřiště na basket, stůl na ping pong, lezecká stěna (sice mnohem menší než ta v Ústí, ale i tak zabaví) a nejvíc všechny prcky zde bavil nafukovací drak, který postupně zavíral a otevíral tlamu, v níž děti mohly být zavřené. Vskutku zábava na několik hodin.

Toboga Fantasy herna Praha Zličín 5

Toboga Fantasy herna Praha Zličín 6

Toboga Fantasy herna Praha Zličín 7

Toboga Fantasy herna Praha Zličín 8

Toboga Fantasy herna Praha Zličín 16

Restaurace

Když jsme zde byli v roce 2017 poprvé, jídla zde moc na výběr nebylo a když, tak klasika párek v rohlíku, smažák a další. Při naší druhé návštěvě v lednu 2018 jsme se nestačili divit. Restaurace prošla velkou změnou, nabídka už musí uspokojit každého. Můžete si zde dát polévku, těstoviny, saláty, pizzu, ovocný kelímek a další.

Toboga Fantasy herna Praha Zličín 20

Ale i oblíbené kuřecí nugetky s hranolkami zde mají, takže nejedno dítě bude spokojeno :) Točená malinovka i další nápoje zde jsou také k dispozici a věřte, že vaše děti toho vypijí hodně, protože dovádění na mnoha atrakcích je náročné.

Toalety

U dveří na WC je cedule, že se tam nemá chodit v ponožkách, ale v botách. Naštěstí jsou vedle toalet k zapůjčení pantofle, které může každý použít zdarma a není nutné si jít do šatny pro boty. Všude bylo sucho, záchody jak pro nejmenší děti tak pro ty větší až
největší = rodiče :)

3 hodiny zde jsme si užili a nebýt předtím hodinu v Ikee, určitě by děcka zvládly ještě tu hoďku navíc ;-)

Otevírací doba

  • Pondělí – středa – 14 – 19 h
  • Čtvrtek – neděle – 10 – 19 h
  • Svátky a prázdniny – 10 – 19 h

Aktuální ceník najdete na webových stránkách, stejně tak i kdy přijít, abyste měli zvýhodněné vstupné.

Web: www.toboga.cz/praha

Kde ještě tuto hernu najdete