Tento zábavní areál se nachází kousek Turnova a na dohled Českému ráji. S rodinou jej navštěvujeme několikrát ročně, ceny jsou lidové a když je krásné počasí, děti půl dne neuvidíte :)

Park Šťastná země vznikl vedle firmy Tomovy Parky s.r.o., která staví dětská hřiště – vyrábí houpačky, prolézačky, klouzačky a vlastně vše co na velké travnaté louce najdete.

Trampolíny

Nejvíce dětí se vždy zabaví na 3 velkých trampolínách v dolní části areálu, všechny atrakce jsou i pro dospělé takže se vyžije celá rodina :) Trampolína nemá chybu, jsou zde 3, jedna malá pro děti a 2 velké trampolíny, kam se vejde třeba 30 dětí.

Výroba dětských hřišť se v České republice určitě vyplatí, protože stále ještě nejsou všude a pro všechny, v zahraničí to je jiné, tam na děti myslí víc.

Geopark

Určitě navštivte i geopark, děti se něco dozví a mohou si i zasoutěžit. Kromě mnoha zde zmíněný atrakcí si vaše děti mohou zajezdit na koni, na čtyřkolkách, využít 2 dlouhé lanovky a opravdu mnoho houpaček, klouzaček, skládaček, tabulí na kreslení a prolézaček.

Skluzavka

V létě je zde i velká skluzavka pro děti, dlouhá několik desítek metrů, na videu to je vidět na konci. Klasická klouzačka zde také je u několika prolézaček, takže pokud by byla „zima“, i přesto se děti sklouznou.

Youtube video

Ceník

Ve Štastné zemi se platí vlastní měnou, tzv. čtyřlístky, takže nemusíte při nákupu občerstvení složitě počítat a i malé dítě si zvládne dojít pro cokoliv. Vstupné je 80kč na osobu, děti neplatí, parkoviště stojí 20kč na celý den.

Po otevření zábavního parku Mirakulum asi do Tomových parků už nebudou proudit davy rodin s dětmi jako v minulých letech, což by ale byla škoda, protože tato „louka pro děti“ alespoň na naší rodinu působí více klidnějším dojmem než velké Mirakulum v Milovicích, které ale také určitě navštivte.

TIP: Pěkný přírodní areál kousek od Milevska je zážitkový park Zeměráj, kam vám také doporučuji vyrazit, například z Prahy to je stejně daleko jako do Šťastné země. A také doporučím návštěvu v Šiklandu, což je westernové městečko kousek od Jihlavy.

Aktuální ceny vstupného a další informace najdete na oficiálních stránkách.

Web: www.stastnazeme.cz

Podívejte se také do kategorie Český ráj na našich stránkách, kde najdete nejen tipy na výlet, ale i ubytování.

A máte – li rádi skupinu Kryštof, sledujte pozorně webové stránky Šťastné země, protože zde pravidelně tato kapela koncertuje.

Foto galerie

Mapa

Šťastná země se nachází v obci Radvánovice, což je část obce Karlovice, mezi městy Turnov a Jičín. Hledat lze i spojení Tomovy parky (viděl jsem i Tomovi parky).

Ubytování Český ráj

Ubytování v Českém ráji vybírejte na Booking.com

Co ještě v okolí navštívit

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •