Totes Gebirge. Mrtvé hory, které kypí životem

Pokud toužíte po překrásné horské přírodě, rádi byste si na chvíli odpočinuli od civilizace, ale zároveň se necítíte na náročnou túru a od práce můžete utéct maximálně na den, nezoufejte. Pokud nemáte příliš daleko k rakouským hranicím, výlet do vápencového pohoří Totes Gebirge vám víc než den nezabere.


Totes Gebirge – Mrtvé hory Rakousko

Totes Gebirge - Mrtvé hory Rakousko

Totes Gebirge (česky „Mrtvé hory“) leží v Rakousku na severu spolkové země Štýrsko. Za návštěvu určitě stojí téměř každý kout, v tomto článku však bude řeč o náhorní plošině Tauplitzalm, jedné z nejkrásnějších oblastí pastvin v Evropě, která nabízí od všeho trochu- ledovcová jezera, impozantní horské masivy na každém kroku, divočinu i typické rakouské horské chaty. Do obce Tauplitz pohodlně dojedete autem a ať už se z ní vydáte kamkoli, neuděláte chybu. Pokud však máte cestu raději naplánovanou, sledujte červené turistické značky, jimiž značená cesta vede kolem dvou ze šesti ledovcových jezer. To vzdálenější z nich uvidíte přibližně za tři hodiny chůze a když se pak vydáte na zpáteční cestu, budete do večeře doma.

Totes Gebirge - Mrtvé hory Rakousko 4

Většina majitelů chat je v teplých měsících na turisty připravena. V případě únavy u nich tak můžete svlažit hrdlo a nechat si vyprávět o tom, kolik kilometrů museli urazit pěšky s vaším nápojem v batohu (ti šťastnější jej možná v zimě přivezli na sněžném skútru). Auta se do údolí totiž nedostanou a můžeme jen doufat, že to tak zůstane.

Totes Gebirge - Mrtvé hory Rakousko 3

TIP: Ve Štýrsku navštivte i Medvědí soutěsku.

Totes Gebirge - Mrtvé hory Rakousko 2

Už je vám asi jasné, že Totes Gebirge svým názvem trochu klame. Toto místo totiž doslova tepe životem. Jezera se hemží rybami a žábami, v lesích přes zpěv ptáků skoro neuslyšíte vlastní myšlenky a když pro návštěvu zvolíte ten správný čas, pravděpodobně uvidíte tolik pestrobarevných květů, kolik jste jich nespatřili za celý život. Jen milovníci savců se asi budou muset spokojit s pasoucími se krávami. Ať jste však kdokoli- dejte tomuto místu šanci. Nebudete litovat.

Totes Gebirge - Mrtvé hory Rakousko 5

Mapa

Ubytování ve Štýrsku v Rakousku

Související:

Napsat komentář