Toulky po Česku – tipy na výlety


Hledáte tipy, kam na výlet s rodinou, kamarády či s milovanou polovičkou? Tyto místa můžete navštívit nejen o letních prázdninách, ale klidně i o víkendu. Za krásami cestování nemusíte jezdit až do zahraničí, jelikož i v Česku je bohatá nabídka krásných míst.

ZOO Dvůr Králové nad Labem

Tato ZOO má zhruba 90 hektarů. Z toho 30 zahrnuje Safari. Do Safari se můžete svést jak vlastním autem (za poplatek), tak i tzv. Safaribusem, který se také platí. Pokud jste dospělí. Děti a studenti jsou zdarma. Zoo ve Dvoře Králové n.L.  je tedy obrovská a zvířata jsou téměř ve volném výběhu. Pokud se vydáte do Safari, tak můžete mít žirafy nebo třeba zebry blízko sebe. Opravdu blízko. Třeba dva metry od vás. Je to jedinečný zážitek.

Hora Sněžka

Horu Sněžku jistě všichni znáte. Se svými 1603 metry ji můžeme nazývat nejvyšší horou České republiky. Pokud jste zdatní turisti, můžete si Sněžku vyjít. Pro pohybově omezené je tady varianta také. Můžete se svést lanovkou. Je na vás, zda to bude do půlky a nebo si ji vyjedete celou. Určitě to stojí za to, v obou případech. I když ty schody těsně před cílem – ty vám možná dají zabrat.

Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou nádherné. Určitě z nich budete unešeni. Vřídelní kolonáda, jak už napovídá název, ukrývá spoustu nádherných vřídel, Mlýnská kolonáda zase poskytuje velké množství obchůdků s oplatky, konvičkami, pohledy aj. Určitě se máte na co těšit.

Hrad Hněvín

Hrad Hněvín se nachází ve městě Most. Účel jeho využití je spíše jako restaurace a ubytovací zařízení. Každopádně tam najdete také krásnou vyhlídku, odkud můžete vidět celé město a nebo si můžete zajít do hvězdárny.

Zámek Litomyšl

Zámek Litomyšl je jedním z největších renesančních zámků v České republice. Můžete si vybrat ze dvou prohlídkových okruhů. První trvá 50 minut a ten druhý trvá 90 minut. Také je rozdíl v místech, která tam navštívíte. Můžete vidět například zámecké divadlo, reprezentační sály, kapli, pokoje apod. Pro svou jedinečnou renesanční architekturu je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Toulky po Čechách
Toulky po Čechách