Travel Service omezil občerstvení na palubě


Nedávno proběhla médii informace, že letecká společnost Travel Service přestala na palubě letadel nabízet jídlo a pití zdarma. Co je na tom pravdy popisuji v článku.

Ještě před rokem cestou na dovolenou byla nabídka pití a jídla zdarma pestřejší, i káva byla, jak se můžete podívat na fotce v galerii.

Před týdnem jsme s touto společností letěli na dovolenou do Řecka a tak jsme byli zvědavi, zda dostaneme nějakou tu „sváču“ a také nápoj. Bez jídla by se určitě vydržet dalo těch pár hodin, ale dodržovat pitný režim je důležité.

Travel Service skončil s jídlem v letadle

Dostali jsme malou bagetu se šunkou a sýrem a nealko nápoj dle výběru – cola, fanta a voda. Dříve se podávaly značkové nápoje, toto byly „ty nejlevnější ze supermarketů“. Ale lepší něco než nic.

Cestou zpět to byla podobná bageta, ale salámová s turistou :)

Kdo měl zájem o další nápoje, například pivo v plechovce nebo pravou coca-colu, tak musel zaplatit 2-3€.

Nízkonákladové letecké společnosti šetří kde můžou

S sebou do letadla si nesmíte vzít nápoje větší než 100ml v uzavřené nádobě, měli jsme s sebou pro děti jednu vodu „neotevřenou“ o obsahu 0,7L a pracovník o kontroly se nás pouze zeptal zda to je pro děti, tak jsme řekli že ano a v pohodě jsme toto „pronesli“.

Jídlo také můžete vzít vlastní, ale nesmí obsahovat „máslo, tuky, paštiky“, prostě chleba se salámem či sýrem ok, ale bez másla či margarínu, marmelády, nugety a podobně.

Pokud letíte poprvé letadlem, přečtěte si stejnojmenný článek, který jsem psal nedávno.

Na jednu stranu chápu, že nízkonákladové letecké společnosti šetří kde můžou, ale alespoň pro děti mohli nechat bonbony, které se dříve rozdávaly při přistání. My dospělí ty „zalehlé uši“ snášíme lépe.

Fotogalerie

Nenechte si ujít

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář