Třebíč – město s mnoha historickými památkami


Třebíč je malebné městečko na západní Moravě v kraji Vysočina. Zda-li přemýšlíte kam se vydat na výlet, neváhejte. Najdete zde nejen zajímavé historické památky jako nejzachovalejší Židovský hřbitov opředený pověstí o statečném Rafaelovi, ale i možnost sportu a odpočinku.

Město Třebíč

Město Třebíč

Správnou volbou pro nocleh je Hotel Grand, sídlící na Karlově náměstí. Mají zde vstřícný a sympatický personál. Poradí kam za památkami a sportem. Součástí je restaurace s chutnou kuchyní a relaxační centrum. Přímo při příchodu lze objednat např. kokosovou masáž nebo si zamluvit saunu. Zajímavou nabídkou je hotelový pokoj s vířivkou na pokoji.

Památky

Můžete navštívit nedaleké památky. Hned za náměstím přejdete most přes řeku Jihlavu a dostanete se do Židovské čtvrti. Po levé straně se Vám naskytne pohled na Baziliku sv. Prokopa v románském stylu. Zvolit lze prohlídku s průvodcem nebo i bez. Nebudete litovat, vevnitř se Vám naskytne pohled na krásné malby, projít můžete do krypty jenž obsahuje 50 originálně zdobených sloupů.

Město Třebíč 1

Po pravé straně zamíříte k domu Seligmanna Bauera, kde je možnost prohlédnout si židovské obydlí. Dále se dostanete k Židovskému hřbitovu, zde je pochovaný jistý žid Rafael, ke kterému se vztahuje zajímavá pověst. V dobách kdy město sužoval mor, se Rafael rozhodl obětovat. Vykopal si hrob, obložil ho kameny a ulehl do něj. Hned poté se kamení na něj sesypalo, mor prý ustal. Židové ho chodili léta uctívat za statečnost. Jeho podobiznu je k vidění na mnoha pohledech.

Turistika a sport

Na své si přijdou i milovníci výšek. Z Městské věže, uvidíte město v jiné podobě. Či rozhledna na Pekelném kopci – kousek za městem, jenž je volně přístupná a je ideální pro romantický večerní výlet.

Ze sportů nabízí město aquapark, bowling, kuželky, lanové centrum s horolezeckou stěnou a další.

Ubytování v Třebíči