Trenčianské Teplice – krásné lázně v srdci přírody

Malé městečko v západním Slovensku láká návštěvníky nejen svými lázněmi, ale i také svoji kouzelnou přírodou. První zprávy o lázních v Trenčinských Teplicích pochází zhruba ze 14. století.


Lázně tedy patří k nejstarším lázním na území Slovenska. A nejen to. Webové servery zmiňují, že patří i k nejvyhledávanějším koupelím na Slovensku.

Trenčianské Teplice ubytování

V Trenčianských Teplicích se nachází zhruba 19 hotelů. Většina z nich je tříhvězdičkových. My doporučujeme hotel Krym s největší kapacitou lůžek (290). Nachází přímo v centru městečka na pěší zóně a nabízí hostům několik zajímavých služeb, a to především lékařské vyšetření, procedury a využití venkovního bazénu. Pětischodový hotel je celkem dobrá volba, přestože z venku budova nepůsobí dvakrát moderně.

I přes to, že Trenčianské Teplice nejsou kdoví jak velkým městem, můžete si zde vybrat z více než 20 druhů ubytovacích zařízení, od menších penzionů, až po lepší hotely.

Lázně Hammam

Trenčianské Teplice se nachází v nadmořské výšce 272 m.n.m. v malebné krajině Strážovských vrchů. Určitě nezapomeňte navštívit lázně Hammam. Jsou postavené v maurském stylu a v minulosti sloužily jako lázně pro bohatou šlechtu a finanční magnáty. Sirná léčivá voda není nijak chemicky upravována a její teplota se pohybuje mezi 36-42°C.

Pobyt v lázních je možné zpestřit procházkami v parku.

Autor textu a fotografií: Katka H.

Fotogalerie

Související:

Napsat komentář