Třetí výlet autem po Kefalonii na nejvyšší horu ostrova a do hlavního města


Dnes jsem naplánoval vyjet autem až na nejvyšší horu řecké Kefalonie – Mount Ainos. A povím, vám, stálo to za to. Cestou zpět jsme se stavili v hlavním městě Argostoli.

Mount Ainos Kefalonia

Kudy jet jsem věděl díky tomu, že jsme včera jeli podobnou cestou při druhém autovýletu po Kefalonii.

Od našeho hotelu Cephalonia Palace jsme jeli kolem zálivu skoro až do města Argostoli a zde odbočili směrem na město Sami. Cesta vedla přes hory z jedné strany ostrova na druhý, ale tam jsme nedojeli, protože jsme odbočili dále do hor k nejvyššímu bodu ostrova.

Ainos hora rovně

Cesta vede národním parkem, zde vidíte bránu.

Národní park na Kefalonii

Dole u moře bylo 30C, zde bylo 20 stupňů.

Po klikaté silnici, neobvykle dobré kvality, vystavěné díky dotacím EU, jsme dojeli až k vysílačům nedaleko vrcholu ostrova Kefalonia a zde zaparkovali.

Parkování - hora Ainos Kefalonia

Dále po kamenité cestě vedoucí z kopce jsme po cca půl kilometru došli na vyhlídkové místo, odkud vidíte opravdu skoro do mraků.

Hora Ainos Kefalonia

A fotky níže snad ani nemohou popsat ten parádní výhled, který odtud je.

Hora Ainos Kefalonia 2

Sice to není nejvyšší místo Kefalonie, to je o cca kilometr dále, ale nám to stačilo tady, protože jsme vyrazili po obědě ve 13h a ještě chtěli stihnout návštěvu hlavního města Argostoli a dojet včas na večeři.

Cesta z hory Ainos do Argostoli je cca na 40 minut, do kopce to trvalo o kousek déle. Z našeho hotelu to bylo cca 1:40h.

Řecký ostrov Kefalonia

Řecko Kefalonia – dovolená a zájezdy

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář