Třetí výlet autem po ostrově Zakynthos v Řecku


Jako vždy jsme si půjčili auto na podrobnější prozkoumání ostrova, ale tentokrát v jiné půjčovně než při naší minulé návštěvě Zakynthosu a i zde je vidět nárůst cen.

Zakynthos autem

Pro rejpaly, kteří články na tomto webu také čtou a minule jeden z nich komentoval, že auto se v Řecku dá sehnat za 20€/den, tak musím připomenout, že pokud si jej chcete půjčit v sezóně jen na pár dní, my si ho brali jen na 2 dny, cena byla 50€/den včetně full insurance, což je plné pojištění s 0% spoluúčastí.

Auto rezervujte online na Rentalcars.com

Nejmenší cenu za půjčení auta kategorie A (Daewoo Matiz a další podobní prckové) jsme viděli 35€. My měli tentokrát domluvený Fiat Grande Punto, ale „nějak“ mu odešla baterka potom, co nám jej člověk z půjčovny předal, tak jsme si nechali dovézt auto jiné, což byla Lancia Ypsilon. Pěkné nové auto v kategorii C, jejichž cena zde ve letovisku Tsilivi se pohybovala od 50 do 55€/den v plné sezoně (byli jsme zde v červenci 2015).

Pláž Dafni

Cílem výletu byla nedaleká pláž Dafni, kterou najdete na jihovýchodě ostrova, cesta k ní vede z letoviska Tsilivi přes město Zakynthos (Zante) a Argasi směrem na východ a poté přes „hory“ cestou necestou do prudkého kopce a pak zase strmě dolů. Ale náš vůz plně naložený i se zapnutou klimou to zvládl na jedničku a ani jsme se nenadáli a byli na místě. Menší parkoviště naznačovalo, že zástupy lidí zde nebudou, jako například na pláži Banana beach, ležící nedaleko odtud na severu ostrova.

Parkování je jak jinak než zdarma, ale je zde přírodní rezervace, kde přímo na této pláži želvy kladou vajíčka a tak jsme na to byli upozorněni u vstupu, abychom si dávali pozor.

Pláž Dafni Zakynthos Řecko 12

Pláž Dafni je opravdu nádherná, lehátek je dost (5€/2lehátka+slunečník), stínu také, občerstvit se můžete v jedné ze dvou tamních restaurací.

Pláž Dafni Zakynthos Řecko 24

Jen dávejte pozor při vstupu do vody, přestože je tato pláž převážně písčitá, tak do vody jdete po opravdu velkých kamenech, což ale zase zájemcům o šnorchlování bude vyhovovat. Sami se můžete podívat na pár fotek, co vám bude plavat kolem nohou :) až se vydáte do moře.

Vyhlídka na vrak lodi na pláži Navagio

I když rozloha ostrova není velká, s navigací se určitě po těch malých vesničkách a i v hlavním městě jezdí mnohem lépe. Dříve jsem používal offline mapy Mapfactor navigator, nyní mám v mobilu navigaci Maps.me, naviguje řekl bych lépe, body zájmu má také obsáhlejší a hlavně i při turistice ji využijete na 100%.

Aktualizace: Nyní již používám pouze navigaci Google Maps offline, které jsou zdarma.

Od prvního výletu po Zakynthosu, kdy jsme v roce 2013 byli na pláži Navagio lodí (Navagio beach), jsem se chtěl podívat na tuto pláž zeshora, což je opravdu dost vysoko a jediná možnost je dojet k vyhlídce autem. Bohužel kdo si myslí, že když je něco daleko 25km, pojedete tam půl hodiny, tak je na velkém omylu, cesty zde jsou značeny ne zrovna pro Evropany zvyklé na ceduli u každého začátku i konci vesnice a hlavně na křižovatkách.

Autem po ostrově Zakynthos

Zde je opravdu důležité mít navigaci, pokud nechcete bloudit, což se ale i nám letos stalo (i když je pár km). Skoro po hodině a půl jsme z Tsilivi přes městečko Katastari dojeli podél pobřeží do vesničky Volimes a odtud (vlevo) asi po 2km k vytouženému „pohlednicovému výhledu“ na vrak lodi na pláži Navagio.

Youtube video Navagio beach

Parkování i vstup k vyhlídce je zdarma, i když jak vidíte na videu, které jsem, nejen pro čtenáře tohoto článku natočil, vyhlídka od „zábradlí“ je pěkná, ale lepší záběry a fotky pořídíte z útesu vpravo.

Vyhlídka na vrak lodi na pláži Navagio 28

Tam dojdete po kamenité cestičce místy s pohledem do zátoky, což lidem, kteří se bojí výšek rozhodně nedoporučuji.

Vyhlídka na vrak lodi na pláži Navagio 21

Určitě se vybavte dobrou obuví, žabky ani lodičky nejsou to pravé (což jsme také viděli u některých jedinců).

Vyhlídka na vrak lodi na pláži Navagio 25

V jednom z článků jsem psal, že se ostrov Zakynthos dá projet autem za jediný den. Dnes jsme jeli přes půl ostrova celkem skoro 3 hodiny a pak na pláž Dafni na druhém konci ostrova a celý den utekl jak voda, přičemž na cestě jsme strávili téměř 5 hodin a viděli „jen“ dvě zajímavosti. Takže pokud byste jen seděli v autě a z něj i fotili, za jeden den se to zvládnout dá, ale nebudete mít fotky ze všech míst, kam se třeba autem dojet nedá.

Zakynthos výlet autem

Pár fotek z cesty zpět do letoviska Tsilivi, kdy jsme jeli přes vesničky Maries, Exo Chora, Kiliomeno a Maherado. Někde začátek vesnice označen je, někde není, konec to samé, takže se budu opakovat, ale i když je ostrov celkem malé rozlohy, s navigací to bude rozhodně jednodušší.

zájezdy

Fakultativní výlety

Delegátka cestovní kanceláře vám bude nabízet fakultativní výlety, osobně ale doporučuji, abyste si vše zařídili sami, cena bude nižší a podíváte se tam kam chcete.

Lodní výlet Kaiki

Půldenní výlet za mořskými želvami Caretta – symbol ostrova Zakynthos.

Cena: dospělý 30€ / dítě 15€

Lodní výlet Navagio

Celodenní výlet pirátskou lodí, kdy navštívíte pláž Navagio s vrakem staré pašerácké lodi Panagiotis. Také uvidíte modré jeskyně (Blue Caves).

Cena: dospělý 33€ / dítě 16,5€

Krásy ostrova Zakynthos

Výlet klimatizovaným autobusem po ostrově, kdy uvidíte lisovnu olivového oleje, vesničku Exo Chora, místní obchodníky s koberci, pravoslavný klášter Anafonitria, přístav Agios Nikolaos, vinařství Callinico a kopec Bochali, odkud je nejhezčí výhled na město Zakynthos).

Cena: dospělý 27€ / dítě 13,5€

Starověká Olympie

Z ostrova trajektem do přístavu Kyllini. Přes Peloponés až do rodiště Olympijských her. Prohlídka celého starověkého komplexu – nejvíce proslulá klasická památka Řecka.

Cena: dospělý 57€ / dítě 39€

Vodní park

Klasický aquapark u vesničky Sarakinado.

Cena: dospělý 24€ / dítě 12€

Další tipy, které byste na ostrově určitě měli vidět a jsou doporučovány i v turistických průvodcích.

Pláž Xyngi

Vesnička Exo Chora

Mapa ostrova Zakynthos

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář