Trogir – malebné chorvatské městečko

Poblíž Splitu, známého turistického cíle, se nachází překrásné historické městečko Trogir, kde letadla létají proklatě nízko. Hledáte-li méně známé místo pro svou letní dovolenou, které je spíše menší, ale dokáže uspokojit všechny vaše požadavky, vydejte se právě sem!


Trogir památky

Trogir Chorvatsko
Město Trogir v Chorvatsku

Jeho úchvatné historické centrum vyvolává dojem starého romantického filmu. Ne nadarmo bývá označován za klenot dalmatského pobřeží. Milovníci kultury mohou naplnit své potřeby prohlídkou pevnosti Kamerlengo, na niž je pěkný výhled z promenády při pobřeží, či zdejší velkolepé katedrály. Potěší rovněž návštěva městského muzea, ta však nezabere mnoho času, proto je dobré spojit ji s další prohlídkou města.

Ubytování ve městě Trogir rezervujte na Booking.com

Trogir Chorvatsko 3

Zastavte se v některém z obchůdků v malebných uličkách, osvěžte se výbornou zmrzlinou nebo se zajděte podívat na tržnici. Pravou atmosféru Trogiru pocítíte právě zde, u stánků s množstvím rozmanitých suvenýrů, ovoce i zeleniny. Jen kousek odtud je také rybí trh a praktický supermarket. Trogir je za dne zkrátka plný života, nezahálí však ani navečer! Procházka za soumraku, když obloha tmavne a světla města se probouzejí, je přímo kouzelná.

TIP: Ostrov Šolta – původní kus Chorvatska

Dokonalost okamžiku ještě znásobí večeře v některé z nespočtu kaváren a restaurací na nábřeží. Z venkovních zahrádek je krásně vidět přímo na lodě kotvící v přístavu.

Ubytování a okolí

Ve městě je samozřejmě možno nalézt ubytování v klasických apartmánech, oblíbené jsou apartmány Medena. Možná výhodnější, pohodlnější a jednodušší je nalézt vhodný pokoj na blízkém ostrůvku Čiovo, který je s Trogirem spojen můstkem. Zdejší majitelé apartmánů jsou milí, vstřícní a ochotně zodpovídají všechny případné otázky. Obydlí jsou navíc blizoučko k moři a pláže tu bývají prakticky prázdné. Zatímco se město plní turisty, oblázkové pláže na ostrově Čiovo si můžete užívat v podstatě sami pro sebe. S průzračnou hladinou, ale i se spoustou pichlavých ježků, proto nezapomeňte na vhodnou obuv do vody. Platí, že v apartmánech si musíte vařit a uklízet sami, obchůdky se základními potřebami a potravinami jsou nicméně kousek odtud.

Ubytování na ostrově Čiovo

Trogir Chorvatsko 2

A nač vás ještě mohou tato dvě města nalákat? Na kouzelnou přírodu, která je plná krás a božského klidu, pokud tedy zrovna neletí kolem letadlo nebo nepadají kroupy. Počasí je tu totiž nevyzpytatelné. A pokud přece prahnete po nějakém tom větším a rušnějším městě, Split naleznete hned vedle. Hezkou dovolenou!

Trogir výlety:

 

Trogir počasí – předpověď na 14 dní

Webkamery

Napsat komentář