Turanj – klidné chorvatské letovisko, které vás mile překvapí


Po dlouhém roce, stráveném prací a každodenním shonem, se každý rok těšíme na letní dovolenou.  Oblíbili jsme si s rodinou Chorvatsko a tak i letos naše cesta povede tam.

Už jsme poznali taková místa, jako je Omiš, SplitMakarska, Gradac, Vodice a spoustu dalších a všude se nám líbilo. Někde sice méně, jinde více, ale vždycky jsme byli celkově spokojeni.

Turanj Chorvatsko recenze

Většinou jsme naši dovolenou trávili v poměrně rušných a turisticky přelidněných chorvatských městech a tak jsme se s manželkou v loňském roce rozhodli, že vyzkoušíme trochu něco jiného. Najdeme si nějakou klidnou vesnici nebo malé městečko a dopřejeme si skutečný relax. Tedy pokud něco takového najdeme.

A podařilo se. Pokud se také chystáte do Chorvatska a hledáte místo, kde je čisté moře, malé, ale hezké a poloprázdné pláže s pozvolným přístupem k moři a všudypřítomná poklidná atmosféra, určitě navštivte Turanj.

Turanj Chorvatsko

Kvalitní služby a pohostinní lidé

Kromě toho je potřeba se zmínit také o tom, že cena ubytování je v Turanji na poloviční úrovni oproti velkým turistickým destinacím v Chorvatsku. Kvalitativně je však  na úrovni stejné. Navíc nám připadalo, že místní lidé jsou k turistům mnohem pohostinnější a přátelštější.  Jakoby si turistů více považovali.

Vesnička a její pláže jsou opravdu oázou klidu. Pokud ve vás však vzplane touha po přelidněných promenádách a plážích, restauracích,  barech a nejrůznějších atrakcích,  vězte, že vám stačí sednout do auta a zajet si do 8 kilometrů vzdáleného letoviska Biograd na Moru, kde si toto všechno můžete do sytosti užít.

Turanj Chorvatsko 2

Okolí doslova vybízí k výletům

Blízké okolí nabízí také další možnosti nejrůznějších výletů a prohlídek.  Ať už se jedná o blízký ostrov Pašman, soustroví Kornati, nedalekou přírodní rezervaci Vransko jezero, Národní park Krka, překrásný Zadar, starobylý Šibenik. nebo méně známé letovisko Šparadiči.

Jak vidíte, Turanj, přestože se jedná o malou a tichou vesničku vám může nabídnout skutečně plnohodnotnou dovolenou, která uspokojí téměř každého. A my se tam letos znovu opět moc těšíme.

Ubytování Turanj (Booking)