Toulcův dvůr – středisko ekologické výchovy v Praze


V pražské části 10 se nachází středisko ekologické výchovy, Toulcův dvůr. Jedná se vlastně o farmu s domácími zvířaty. Celý areál je otevřen denně od 8 do 18ti hodin. Jen otevírací víkendová doba info centra se malinko liší od té týdenní.

Před tím, než vyrazíte s dětmi tímto směrem doporučujeme zkontrolovat si jízdní řád městké dopravy.

Toulcův dvůr recenze

V areálu farmy se nachází i Rodinné centrum Mateřídouška, hostel, ale i restaurace. Dále k celé farmě patří 8,5 hektaru přírodního areálu. Ten, kdo je netrpělivý, může se podívat na webové stránky Toulcova dvora. Věřím, že i zaměstanci infocentra podají kvalitní informace o tom, co je ve dvoře k vidění.

Ten, kdo zvolí variantu druhou a nechá se překvapit, bude překvapen. Toulcův dvůr je velice pěkné místo v místě, kde byste ho opravdu nečekali. Obklopen paneláky pravděpodobně ze 70.let. Vše vypadá neuvěřitelně až komicky. Každopádně celý areál je opraven, udržován a řekla bych že i celkem moderní.

Místo není jen pro děti, jak si většina z nás může myslet. Pravidelně se sem sice pořádají školní výlety nebo i příměstský tábor, ale i dospělý si rád připomene jak vypadá například živý králík či veverka.

Autor textu a fotografií: Katka H.

Fotogalerie