Tyrkysové jezero je v Polsku na ostrově Wolin

Tyrkysové jezero (Jezioro Turkusowe) najdete v Polsku na ostrově Wolin v obci Wapnica nedaleko města Mezizdroje. Během naší dovolené to bylo poslední místo a cíl výletu, kam jsme se vydali.


Tyrkysové jezero - Wapnica Polsko

Parkování

Občas se hodí nesledovat hned první ceduli P, ale popojet o pár desítek metrů dál, kde je často parkování levnější nebo se neplatí vůbec. My jsme bohužel přijeli hned na to „jediné“ parkoviště tyrkysového u jezera a zaplatili 7 ZL. Pokud ale popojedete o kousek dál, cca 300m, pak odbočte vpravo do ulice Jodlowa a zde to je pod stromy zdarma a navíc ušetříte asi půl km cesty.

Parkoviště - Tyrkysové jezero Polsko

Tyrkysové jezero Polsko

Komu se nechce jít kolem jezera na vyhlídku, ten si jej může vyfotit pár metrů od placeného parkoviště, fotky budou vypadat takto.

Tyrkysové jezero - Wapnica Polsko 2

Tyrkysové jezero - Wapnica Polsko 3

Kdo je ale turista a nevadí mu trasa 1500 m, pak může vyrazit po modré turistické značce vlevo kolem restaurace a dětského hřiště a dojít lesem na lepší vyhlídkové místo, odkud už je toho vidět podstatně více, jak se sami podívejte na následujících fotkách.

Dětské hřiště - Tyrkysové jezero Polsko

Turistický rozcestník v Polsku

Cesta na vyhlídku na Tyrkysové jezero v Polsku

Přijeli jsme sem od obce Lubin, kde je také moc pěkné vyhlídkové místo a ještě předtím byli na nejvyšším místě u Baltu, vyhlídce Gosan. Jak vidíte, do Polska nemusíte jet pouze na Mazury, ale i k dalším jezerům, je jich tady opravdu mnoho.

Mapa

Ubytování Wapnica (booking)

1 komentář u „Tyrkysové jezero je v Polsku na ostrově Wolin“

  1. Děkujeme za tip na výlet, u Tyrkysového jezera jsme byli včera (7/2022), výše zmiňované placené parkování už stálo 20 pln, nicméně parkování pod stromy v ulici Jodlowa bylo stále zdarma. Takže jste nám ušetřili pěknou stovečku :-)
    P.S.: S sebou rozhodně berte hodně dobrý repelent, náš Difusil fungoval jen asi 5 minut a pak jsme to stejně schytali.

Napsat komentář