U Přehrady Olešná u Frýdku je pěkný kemp i chatová osada

Hledáte příjemné místo, kde strávit dovolenou? Máme pro vás tip: Rekreační oblast Olešná nabízí spoustu (nejen) sportovního vyžití i klid přírody zároveň. V dosahu přitom máte jak města, tak Beskydy. Strávíte zde nádherný, nezapomenutelný čas.


Ubytování

Rekreační oblast se nachází na břehu přehrady Olešná zhruba 3 km od centra Frýdku-Místku. K dispozici je několik typů ubytování.

Největší kapacitu má autokemp, s místy pro karavany i stanování. Sociální zařízení je snado dostupné a nedávno zrekonstruované, návštěvníci mohou rovněž využívat kuchyňku, ohniště a připojení k wifi.

Druhou možností ubytování je Chatová osada Olešná. Chatky jsou 2-6 lůžkové a jsou vybaveny vlastní koupelnou. V rekreační oblasti se nachází rovněž čtyřhvězdičkový hotel Terasa.

Přehrada Olešná - Frýdek Místek
Přehrada Olešná – Frýdek Místek

Sport a zábava

Letní dovolenou si každý spojí s venkovním koupáním. Zchladit se můžete v přehradě nebo v bazénech zdejšího aquaparku, do kterého lze zakoupit permanentku. Návštěvníci se mohou vyřádit ve velkém rekreačním bazénu a na různých atrakcích, kterých dominují dva tobogány a velká skluzavka. Zkrátka nepřijdou ani plavci, pro ty je připraven 50m plavecký bazén. V případě nepříznivého počasí nebudete o koupání ochuzeni, vedle letního aquaparku stojí jeho krytý kolega.

Kolem přehrady vede zhruba 5km cyklostezka, kterou si oblíbili nejen cyklisti, ale i koloběžkáři a bruslaři. Koloběžky a brusle nemusíte vozit s sebou, lze si je zapůjčit. Až si zajezdíte, vyzkoušejte adventure golf nebo šlapadlo.

Kam na výlet

Od přehrady je nádherný výhled na Beskydy. Ty jsou protkané nádhernými turistickými stezkami. Co některou z nich vyzkoušet? Jestli jste zdatní turisti, zdolejte Lysou horu, nejvyšší vrchol. Hledáte-li línější výlet, vyrazte na Prašivou nebo třeba Ondřejník. V blízkosti Olešné se nachází rozhledna Kabátice a hrad – zřícenina Hukvaldy. Ve Frýdku-Místku najdete zámek s dobovou prohlídkou i různorodými výstavami, v Ostravě vás ohromí interaktivní muzeum Svět techniky.

Napsat komentář