Do Chorvatska cestuje každoročně mnoho turistů, každý preferuje jiný typ ubytování, někdo má raději apartmány, někdo levné kempy, ale čím dál víc jich využívá možnost koupit si dovolenou u cestovní kanceláře a bydlet v hotelu, který má také bazén a stravování minimálně polopenze.

Protože přece na dovolenou nejedu, abych si tam vařil, to můžu zůstat doma, ne?

Na následujích webech si vybere každý, navštívit Chorvatsko autem či autobusem a levně se ubytovat nyní nabízí cestovní i kanceláře. Ne každý chce koupit zájezd do Chorvatska, ale většina lidí preferuje spíše ubytování v soukromí.

Weby, kde rezervovat ubytování, pobyt nebo zájezd

Booking.com

Celosvětově známý web, kde najdete všechny typy ubytování, apartmány, vily, pensiony i hotely v Chorvatsku a také se můžete podívat na jejich hodnocení a recenze, které napsali cestovatelé, kteří zde již byli.

rezervujte ubytování

Kdo jede do Chorvatska vlastním vozem, je to ideální volba, protože budete mít pobyt zajištěný dopředu – obvykle nepožadují platbu předem, ale zaplatíte až na místě nebo na konci pobytu. Výborná volba je nejlevnější soukromé ubytování bez cestovky – apartmány, domy i kempy.

Rezervujte ubytování na  www.booking.com

Adriatic.hr

Jeden z největších portálů v Chorvatsku s nabízející všechny typy ubytování a třeba i na majáku :) Můžete si zde i rezervovat loď.

Stránky jsou i v češtině.

Více info na www.adriatic.hr

Invia.cz

Největší český prodejce zájezdů a dovolené, aktuálně nabízí i volbu „dovolená autem“, kde si nemusíte koupit celý zájezd, ale pouze si zaplatíte pobyt, převážně v hotelu, kam také dojedete vlastním autem (případně autobusem nebo vlakem).

Samozřejmě můžete navštívit Chorvatsko letecky a vybrat si apartmány a hotely, kterých je v nabídce opravdu mnoho a s polopenzí, což se hodí vždy, protože během oběda hlad na slunci moc není, takže stačí snídaně a večeře.

Více na www.invia.cz

Dovolena.cz

Další velká cestovní agentura, která má v nabídce zájezdy od 350 českých i německých cestovních kanceláří, nabízí zájezdy „autem Evropou“, kdy platíte pouze pobyt, ale dopravu si zajišťujete vlastní.

Více na www.dovolena.cz

Pro cestování po České republice i dále za hranice po Evropě můžete využít  žluté autobusy Regiojet. Původně Student Agency, společnosti, která je také majitelem webu Dovolena.cz.

Více informací na jizdenky.studentagency.cz

Shánět levné ubytování v Chorvatsku na místě přímo od majitele má také jistě své výhody, ale kdo má rád „svý jistý“, pak mít domluvený pobyt dopředu je přecejen větší jistota, kor když jedete s dětmi.

Cestovní doklady do Chorvatska

Stačí vám pouze občanský průkaz, ale pokud byste chtěli cestovat dál po Evropě, chybu neuděláte, pokud si s sebou vezmete i pas.

TIP: Při cestě do zahraničí nezapomeňte cestovní doklady i pro děti.

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla opravdu nejlevnější, nejlepší volba je shánět ubytování v Chorvatsku přímo na místě a máte to bez provize pro weby, které ubytování nabízí. Oblíbené lokality jsou Makarska, Baška Voda, Pag, Omiš, Krk, Promajna, Istrie, Brela.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
  •