Ubytování v Chorvatsku – jaké jsou možnosti a kde je najít


Do Chorvatska cestuje každoročně mnoho turistů, každý preferuje jiný typ ubytování, někdo má raději apartmány, někdo levné kempy, ale čím dál víc jich využívá možnost koupit si dovolenou u cestovní kanceláře a bydlet v hotelu, který má také bazén a stravování minimálně polopenze.

Protože přece na dovolenou nejedu, abych si tam vařil, to můžu zůstat doma, ne?

Na následujích webech si vybere každý, navštívit Chorvatsko autem či autobusem a levně se ubytovat nyní nabízí cestovní i kanceláře. Ne každý chce koupit zájezd do Chorvatska, ale většina lidí preferuje spíše ubytování v soukromí.

Chorvatsko ubytování

Weby, kde rezervovat ubytování, pobyt nebo zájezd

Booking.com

Celosvětově známý web, kde najdete všechny typy ubytování, apartmány, vily, pensiony i hotely v Chorvatsku a také se můžete podívat na jejich hodnocení a recenze, které napsali cestovatelé, kteří zde již byli.

Kdo jede do Chorvatska vlastním vozem, je to ideální volba, protože budete mít pobyt zajištěný dopředu – obvykle nepožadují platbu předem, ale zaplatíte až na místě nebo na konci pobytu. Výborná volba je nejlevnější soukromé ubytování bez cestovky – apartmány, domy i kempy.

Rezervujte ubytování na  www.booking.com

Adriatic.hr

Jeden z největších portálů v Chorvatsku s nabízející všechny typy ubytování a třeba i na majáku :) Můžete si zde i rezervovat loď.

Stránky jsou i v češtině.

Více info na www.adriatic.hr

Invia.cz

Největší český prodejce zájezdů a dovolené, aktuálně nabízí i volbu „dovolená autem“, kde si nemusíte koupit celý zájezd, ale pouze si zaplatíte pobyt, převážně v hotelu, kam také dojedete vlastním autem (případně autobusem nebo vlakem).

Samozřejmě můžete navštívit Chorvatsko letecky a vybrat si apartmány a hotely, kterých je v nabídce opravdu mnoho a s polopenzí, což se hodí vždy, protože během oběda hlad na slunci moc není, takže stačí snídaně a večeře.

Více na www.invia.cz

Dovolena.cz

Další velká cestovní agentura, která má v nabídce zájezdy od 350 českých i německých cestovních kanceláří, nabízí zájezdy „autem Evropou“, kdy platíte pouze pobyt, ale dopravu si zajišťujete vlastní.

Více na www.dovolena.cz

Pro cestování po České republice i dále za hranice po Evropě můžete využít  žluté autobusy Regiojet. Původně Student Agency, společnosti, která je také majitelem webu Dovolena.cz.

Více informací na jizdenky.studentagency.cz

Shánět levné ubytování v Chorvatsku na místě přímo od majitele má také jistě své výhody, ale kdo má rád „svý jistý“, pak mít domluvený pobyt dopředu je přecejen větší jistota, kor když jedete s dětmi.

Cestovní doklady do Chorvatska

Stačí vám pouze občanský průkaz, ale pokud byste chtěli cestovat dál po Evropě, chybu neuděláte, pokud si s sebou vezmete i pas.

TIP: Při cestě do zahraničí nezapomeňte cestovní doklady i pro děti.

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla opravdu nejlevnější, nejlepší volba je shánět ubytování v Chorvatsku přímo na místě a máte to bez provize pro weby, které ubytování nabízí. Oblíbené lokality jsou Makarska, Baška Voda, Pag, Omiš, Krk, Promajna, Istrie, Brela.