Ubytování v ČR v hotelu nebo levně ve stanu?

Přemýšlím, jak vyřešit otázku ubytování během svých cest. Všude existuje prostor pro zlepšení, když však odjíždíme na pracovní cestu, noc v hotelu nás nejspíš nemine. Pokud se ale vydáme za novým dobrodužstvím jen s přáteli, můžeme se rozhodnout pro přenocování ve stanu. Napadá mne tedy srovnání hotel versus stan.


Luxus nebo příroda?

Ať už hledáme prostor pro relaxaci, odpočinek nebo kemp s možností opékání buřtů, vždy je důležité, kde složit hlavu, až se setmí. Dokonalé ubytování mnohdy neurčuje pouze počet hvězdiček a ocenění, ale také zkušenosti našich známých.

Podle čeho si tedy vybírat?

Prohlédněte si katalog cestovní kanceláře, pročtěte informace o hotelu a využijte internetových diskuzí. Důležitým kritériem výběru je také povaha celé vaší dovolené. Chcete jet vyloženě za zábavou a láká vás turistika? Nebo dáte raději přednost relaxaci a wellnes?

Výhody kempování a stanování v Čr

Kempování a pobyt pod stanem v nás vyvolá vzpomínky na dětství, tábory a bezstarostnou honbu za dobrodružstvím. Vzpomeňme, jak jsme se učili samostatnosti, životní dovednosti a budovali své sebevědomí. Kempování rozhodně nabízí prostor pro vyklidnění duše.

Zapomenete zde na starosti všedných dnů a zcela se oddáte síle přírody.

Nespornou výhodou stanování je mnohdy odtrhnutí od běžné reality. Vezmete dětem mobily, tablet necháte doma a užijete si rodinný čas bez wifi. Právě při pobytu v přírodě si člověk uvědomí, že mu dnešní technologie zase tolik nechybí a že důležitejší je čas strávený s rodinou. Své děti tu také můžete naučit nové dovednosti a připravit je na pobyt na táboře.

Stan

Kempy v Čr

K mnoha kempům vede také cyklostezka, na kterou se můžete připojit a udělat si tak příjemný rodinný výlet po horských cestách. Moderní kempy nabízejí plně vybavené jídelny i sprchy. K dispozici jsou různé restaurace, bistra, půjčovny kol i obchody. Koupit si zde můžete i několik suvenýrů a v neposlední řadě se seznámíte s mnoha novými lidmi, kteří stejně jako vy, dali přednost stanování před hotelem.

Pro pohodlí do hotelu

České hotely se dnes zaměřují především na kvalitní wellnes a pohodlí. Nabízejí nadstandartní komfort, který je pěkné si jednou za čas dopřát a vytvářejí pro vás unikátní místo relaxace. Hotely jsou pohodlnější pro ty z vás, kteří si chcete na své dovolené dokonale odpočinout. Můžete využít zdejších lázní, masáží, vynikajících restaurací a barů. Mimo jiné nabízí většina hotelů také parkování pro váš vůz a v neposlední řadě vnitřní wellnes s bazénem a vířivkou. Své tělo si tak můžete nechat hýčkat od rána do večera a ve volných chvílích si udělat s partnerem výlet k místním památkám. Velkou výhodou ubytování v hotelu je především strava – jídlo je restaurační, výběr je bohatý a v programu all inclusive si dokonce můžete pro nějakou tu svačinku dojít i během dne. Nemusíte se tak starat o vaření a dokonale si užít svou dovolenou.

Netradiční ubytování nabízí luxusní resorty, kde ale připravte opravdu dost peněz, které ve standartních hotelích doporučuji utratít spíše za výlety.

Jste aktivní nebo odpočinkový typ?

Dovolená v České republice se dá užít na mnoho způsobu. Zeptejte se však sám sebe, jestli jste spíše aktivní nebo odpočinkový typ. Pokud se jednou vydáte do kempu, počítejte s tím, že zde možná nebudou nejlepší hygienické podmínky. Poznávat okolí můžete i přesto, že svou hlavu složíte na noc v hotelu.

Přečtěte si recenze hotelů v Čr a zahraničí.

Volte ubytovací zařízení tak, aby se časová ztráta s cestováním po horách co nejvíce snížila. Stanování vám nezaručí komfort ubytování, ale jeho výhodou je, že se můžete sbalit z hodinu na hodinu a jet o dům dál.

Krkonoše pod stanem i v hotelu

V České republice se můžete jako cestovatel poohlédnout po ochranné známce EDEN, což je značka kvality udělovaná pro jednotlivé turistické destinace. Díky této značce se ujistíte, že hotel či kemp, do kterého přijíždíte, prošel schválením evropské emise. Krkonoše nebo např. České Švýcarsko vás pohltí svou bezchybnou přírodou a horskou turistikou. Jsou dlouhá léta oceňována jako místa pro dovolenou v Česku a ubytování zde najdete jak v kempu, v chatkách, tak v příjemném hotelu. Velmi oblíbené jsou také rodinné penziony, které nabízejí chutnou domácí stravu a pohádkové pokoje za slušné ceny.

Před odjezdem na dovolenou si nezapomeňte prohlédnout internetové recenze na vybrané ubytování. Zaměřte se především na úroveň hygieny a kvalitu personálních služeb. Podívejte se také, jak daleko je to od hotelu či kempu k vodě, do centra a do obchodu. Zkontrolujte, jestli je objekt vhodný pro rodinu s dětmi, má plně vybavené pokoje a nabízí slevové programy.

Doporučujeme:

Napsat komentář