Ubytování v Řecku v kempu Acrogiali u města Preveza


V létě 2015 jsem s pěveckým sborem navštívila zemi ležící na Balkánském poloostrově. Cestovali jsme přes Itálii a San Marino až do řecké Prevezy. Řecko je rozděleno do 13 krajů, přičemž jsme navštívili jen pár z nich.

Krátce po příjezdu jsme se ubytovali v kempu Acrogiali. V nabídce byly apartmány, stany nebo bydlení v karavanu. My jsme si vybrali apartmány. Pokoje byly pro 4 osoby, rozdělené po dvou a uprostřed byla společná kuchyňka, kde jsme si mohli vařit. Pro ty, kteří se ubytovali ve stanu, byla určená velká kuchyně 50 metrů od místa ubytování. Sprchy a záchody byly na vysoké úrovni, což jsme ani neočekávali po zážitcích z minulých kempů. Asi 30 metrů od apartmánů byla nádherná soukromá pláž, kterou jsme měli sami pro sebe. Nejkrásnější byly západy slunce a při usínání jsme slyšeli šplouchání vln, které narážely na pobřeží.

acrogiali kemp preveza řecko

Snídaně a večeře vařili v restauraci přímo v kempu a byla i možnost objednat si čerstvou rybu z nedalekého přístavu, kterou nám servírovali s citrónem, brambory a zeleninovou přílohou. Pár metrů za branou kempu byl malý obchůdek, kde jsme si mohli kupovat ovoce, zeleninu a jiné potraviny.

acrogiali kemp preveza řecko 2

Úředním jazykem je řečtina, ale na většině z míst jsme se bez komplikací domluvili anglicky.

Nedaleko kempu je nádherné město Preveza, kde je lodní přístav. Tohle místo bych rozhodně doporučila k procházce.

Ubytování v tomto městě vybírejte zde >>

Okolo přístavu je mnoho restaurací s posezením, kde si můžete vychutnat pizzu, či vynikající řecký salát s houstičkami. Mimo jiné je také nedaleko i ostrov Lefkada, kde najdete i jednu z nejznámějších pláží Řecka, kde si můžete pronajmout slunečník nebo si objednat sendviče, zmrzlinu,… Zkrátka to, na co máte chuť.

acrogiali kemp preveza řecko 3

Zároveň zaručuji, že po příjezdu do Řecka a po spatření všech skvostů, nasátí atmosféry a seznámení se s dobrosrdečností Řeků, se budete s těží loučit s touto krásnou zemí a se sluncem, které si v takové míře v Česku neužijete. :)

Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, pak turisty velmi oblíbený je Preveza Sunset Beach hotel.

Napsat komentář