Údolí řeky Doubravy. Přírodní rezervace láká k výletům


Toto kouzelné místo známé jako Údolí řeky Doubravy se nachází v blízkosti města Chotěboř, v kraji Vysočina. Jedná se o přírodní rezervaci, která je součástí CHKO Železné Hory. Pokud vás lákají výlety do nedotčené přírody, tak právě tohle místo je to pravé. Čeká na vás příjemná procházka mezi rozličnými skalními útvary podél řeky.

Doubravské údolí – kudy

Je několik možností, kudy se k Údolí lze vydat. Můžete vyrazit pěšky z náměstí v Chotěboři nebo svou cestu můžete pojmout tak, že autem přijedete k vlakovému nádraží v Chotěboři, zde zaparkujete a vlakem se přesunete do vesnice Bílek, která je vzdálena zhruba 5 km. Ze zastávky dojdete směrem do vesnice na nedaleké parkoviště, kde naučná stezka začíná. Řiďte se červenými značkami směrem k Hornímu Mlýnu a poté se po silnici pohodlně vrátíte na nádraží v Chotěboři ke svému autu.

Informace o trase (s kočárkem to nepůjde)

Trasa je středně náročná, ale dobře ji zvládnete i s menšími dětmi. Bohužel není vhodná pro kočárky, invalidní vozíky a ani kola, protože většinu času cesta vede nerovným terénem nebo po mnohdy kluzkých kamenech. Několik míst je zde vybaveno zábradlím nebo kovovými schody kvůli bezpečnosti. Cesta je dobře značena turistickými značkami a rozcestníky.

Časová náročnost této trasy je kolem 3 hodin.

Zajímavosti po cestě

Vydejte se po červené značce a budou na vás čekat informační tabule, na kterých se dočtete nejrůznější informace o místě, kde se právě nacházíte nebo také o různých živočišných druzích a rostlinách, které můžete zde potkat. Mezi ně patří například rak říční, kterého lze spatřit na březích klidných částí řeky.

Nejzajímavějšími místy při cestě údolím řeky Doubravy, jsou vyhlídka Čertův stolek a zřícenina hradu Sokolohrady, který byl opuštěn už v 15. století a zbyly po něm málo patrné ruiny, jedná se spíše tedy také o vyhlídku.

Fotogalerie

Kam dál v okolí:

Napsat komentář