Umag a Buje v Chorvatsku jsou zajímavá místa na dovolenou

Umag, jedno z nejsevernějších letovisek Chorvatského pobřeží. Nachází se na poloostrově Istrie, přibližně 15 km od hranic se Slovinskem. Samotné historické centrum Umagu se rozkládá na malém poloostrově. Dominuje mu náměstí s městskou věží a kostelem sv. Pelegrina.


Umag Chorvatsko

Umag pláže

V jižním zálivu vedle centra se nachází pláž určená na koupání. Na písečný ráj však zapomeňte, najdete zde pouze betonová plata a kamenitý vstup do vody. Obzvlášť pozor si dejte na mořské ježky, kamenité pobřeží je pro ně vysloveně ráj. Nejlépe do vody stupujte pouze s botami určenými ke koupání.

Moře - Chorvatsko autem

Severně od centra Umagu se nachází druhý záliv, který slouží jako marina. Po přibližně dvou kilometrech chůze podél přístavu dojdete k osmipatrovému hotelu Adriatic, tyčícím se nad zálivem. Pokud hledáte levné ubytování a nepotrpíte si na luxus, tento hotel či přilehlé depandanty by vám měly vyhovovat.

Adriatic Chorvatsko autem

Za Adriaticem začínají dražší hotelové resorty, u kterých jsou pro hosty uměle vytvořené písečné pláže, což ocení mnoho turistů. Nevýhodou této lokality je přeplněnost, hosté hotelů se na některých plážích doslova mačkají. Pokud raději vyhledáváte samotu, můžete využít některého z apartmánů v okrajových částech města. Přilehlá osada Finida nabízí nespočet nových apartmánů s přijatelnými cenami. Nevýhodou je ovšem vzdálenost od centra a pláží.

Umag výlety

Co se cestování v okolí Umagu týče, za návštěvu rozhodně stojí Teršť, nedaleké Italské město. Směrem na jih se zas můžete vydat do vzdálenějšího Novigradu nebo Poreče.

Ubytování v Umagu a okolí

Dovolená Buje Chorvatsko

Asi 20 km daleko ve vnitrozemí se nachází město Buje. Ačkoliv toto město nenabídne moře a pláže jako jiná letoviska, zajímavých míst je zde požehnaně. Kolem města se nachází nespočet vinic a olivových hájů. Tato oblast je známá pro výrobu extrakvalitního olivového oleje. Za vidění stojí rozhodně kostel sv. Servula a goticky palác v centru města. V okolí se mezi vinicemi nachází mnoho cyklotras, vedoucích kolem vinných sklípků.

Výhled Groznjan - Chorvatsko autem

Nedaleko od Bují můžete najít vesničku Grožnjan. Kopec, na kterém se rozkládá, dominuje celé okolní krajině a výhledy do okolí jsou úchvatné. Grožnjan je známý především jako město umělců. Nachází se zde nespočet galerií, muzeí a každoročně se zde koná jazzový festival. Procházení mezi zdejšími uličkami, hudba hrající nad vašimi hlavami a lákavá vůně z pekáren a restaurací kolem vás, to vše je nezapomenutelná atmosféra Grožnjanu. Návštěvu tohoto městečka rozhodně nevynechejte.

Groznjan - Chorvatsko autem

Ubytování v okolí Buje

Buje 1 - Chorvatsko autem

Buje 2 - Chorvatsko autem

Buje 3 - Chorvatsko autem

Groznjan 2 - Chorvatsko autem

Tato krátká recenze vásjistě inspirovala, a pokud ne, zde je několik dalších tipů, kam se vydat do Chorvatska.

Napsat komentář