Uničov – město v Olomouckém kraji


Město se nachází 22 km na sever od města Olomouce. Uničov byl založen v roce 1213 a býval královským městem. Přečtěte si, co zde navštívit a doporučíme i tip, kde se ubytovat.

Ubytování

Náš pobyt ve městě jsme strávili v hotelu Aldo, který se nachází kousek od historického náměstí, v areálu hotelu je oplocené parkoviště jen pro hosty hotelu, brána se dá totiž otevřít pomocí klíče, který je zároveň klíčem od pokoje. Tento hotel nabízí možnost se ubytovat se svým domácím mazlíčkem (pes, kočka.. atp.) V hotelu je i wellness centrum, bowlingová dráha, a venkovní bazén.

Zajímavosti a památky v Uničově

Medelská brána, což byl jeden ze čtyř vstupů do města ve Středověku, tato brána je čistě průchozí, neplatí se zde žádné vstupné.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie jedná se o stavbu, která má gotické a prvky, jeho vznik se datuje k roku 1330, prohlídka tohoto kostela zabere asi 1,5hodiny.

Mariánský sloup, Radnice, Millerův dům, Muzeum 

Na Masarykově náměstí můžeme najít kašnu s orlem, spoustu malých obchodů, Mariánský sloup s radnicí i 3D mapu města. Na všechny tyto památky se dostaneme pěšky. Na jižní straně náměstí je barokní kašna osazená sochou Neptuna. Prohlídku města můžete završit návštěvou Uničovského parku, kde můžete najít dětské a dopravní hřiště, zajímavou cihlovou stavbu ,,altánek“,  rybníček, nad kterým je pochůzná plocha, kde si můžete udělat nádherné fotografie a na samotném začátku parku se zde nachází i restaurace. Jako většina měst i zde se nachází obchodní centrum, kde můžeme najít obchod s potravinami, elektronikou, drogerií. Většina domů je postavená v renesančním a barokním stylu. Na počest svatých věrozvěstů bývá v muzeu zvýhodněné vstupné. Je zde i spoustu restaurací.

Fotogalerie

Web: www.unicov.cz

Vydejte se i do okolí: