Ústecké nebe plné letadel 2018


V sobotu 1. Září 2018 ovládnou nebe nad Ústeckem historická a akrobatická letadla. Za významné podpory Ústeckého kraje a města Ústí nad Labem, a za účasti zástupců obou organizací, se i v letošním roce koná akce pro širokou veřejnost „Ústecké nebe plné letadel“.

Organizátorem je Ústecký aeroklub ve spolupráci s Veritas Consulting.

Ústecké nebe plné letadel 2018

  • Datum: sobota 1.9.2018
  • Místo: Letiště Podhoří, Ústí nad Labem
  • Čas: 10:00 – 17:00

Ústecké nebe plné letadel 2018

Pro tento rok se pořadatelé rozhodli vybrat téma první a druhé světové války. Návštěvníci se tak mohou těšit na ukázky historických letadel nejen na zemi, ale také v simulaci vzdušných historických soubojů přímo na obloze. Vstup na akci je pro všechny návštěvníky ZDARMA.

 „V minulém roce jsme zaznamenali velký zájem rodin s dětmi o akci tohoto druhu, proto i letos chystáme kromě letadel bohatý doprovodný program. Na místě budou dětské atrakce, soutěže pro děti a vystoupí také populární YouTuberka a zpěvačka Veronika Spurná, kterou na videokanále Youtube sleduje přes 300 tis. fanoušků,“ říká zástupce organizátorů Milan Elšík.

Jednou z hlavních priorit organizátorů je hladký průběh dopravy na ústecké letiště. Ta bude za podpory Dopravního podniku Ústí nad Labem zdarma. Návštěvníci tak mohou využít kyvadlovou dopravu, která bude letos posílena, a bude jezdit ze zastávky Rondel. Zastavovat bude také na zastávce Lipová a u Obchodního centra Všebořice.

Pro návštěvníky, kteří zvolí dopravu osobním vozem, bude po dohodě s novým majitelem otevřeno parkoviště u OC Všebořice za poplatek 30,- Kč. Parkoviště je asfaltové a pod kamerovým systémem. Z parkoviště centra pak budou moci návštěvníci využít kyvadlové dopravy nebo si na letiště dojít příjemnou procházkou, která trvá cca 15 minut.

V neposlední řadě bude možné i parkování přímo na letišti. Celodenní parkování bude za poplatek 100,- Kč. Kvůli omezenému počtu parkovacích míst pořadatelé doporučují přijet na místo akce včas. Hladký průběh příjezdu a odjezdu z akce bude zajišťovat Policie ČR ve spolupráci s posílenou pořadatelskou službou. Bezpečnost na akci zajistí Ústecký hasičský sbor a Ústecká zdravotnická služba. Organizátoři prosí návštěvníky o respektování dopravního značení a pokynů pořadatelů a policejních hlídek.

TIP: Podívejte se, jaký byl minulý ročník 2017.

Jedním z mnoha bodů bohatého programu budou ukázky policejní práce a techniky. Na místě proběhne ukázka vznášedla, tandemových seskoků parašutistů, ukázka modelářů a RC modelů. Pro milovníky létání bude i letos možnost seznamovacích letů na ultra lehkých letadlech a nově také na populární helikoptéře Robinson R44. Program bude moderovat milovník letadel Martin Cihlář z rádia EVROPA 2. Připraveno bude i o občerstvení, které zajistí Bar Saturnin.

„Velice se těšíme nejen na všechny Ústečany, ale i další návštěvníky z okolních krajů, kteří s námi přijdou zažít příjemný den na závěr letošních prázdnin. A jsme velmi rádi, že nám svou přítomností pomohou s obnovou leteckých dnů v našem krásném městě, ke kterému patří i unikátní podhorské letiště,“ dodává Milan Elšík.

Kompletní informace o akci jsou k dispozici na nově spuštěných webových stránkách www.usteckenebeplneletadel.cz, na Facebookovém profilu a Instagramu s názvem Ústecké nebe plné letadel.

Napsat komentář