Ústí nad Labem – výlety, památky, zajímavosti, ubytování


Ústí nad Labem není moc hezké město, co si budeme nalhávat. Ale stejně jako i na ošklivém člověku se dají najít pozitiva, to samé je to i s touto severočeskou metropolí. Najdete zde městské čtvrti, kde je lepší rychle projet autem, ale naopak místa a lokality, kde se můžete zdržet celý den a stále budete mít co objevovat a budete nadšeni.

Žiji zde 15 let, předtím jsem do UL jezdil mnoho let jak do školy a do práce z rodných Litoměřic a tak si myslím, že toto statutární město už znám celkem dobře a určitě ta zajímavá místa doporučím i vám, pokud byste se na sever Čech chystali nebo měli třeba jen cestu kolem. Za pár hodin ty zajímavosti ve městě omrknete a určitě je toto město zajímavým tipem na jednodenní výlet.

Všechny čtvrti Ústí nad Labem v jednom videu

Projel jsem za 2 hodiny celé město, podívejte se, jak to tu vypadá.

Kudy do Ústí n.L.

Vlakem

Vlakových nádraží je zde několik. Největší je Hlavní nádraží, jezdí tudy vlak z Prahy a dále pokračuje do Děčína a Německa. Do centra je to odtud jen cca 300 metrů.

Další větší nádraží je Ústí n.L. – Západ. Sem přijedete, pokud budete mít cestu z Lysé nad Labem a pojedete také přes Litoměřice, nebo naopak z druhé strany z Teplic, Chomutova a např. Chebu.

I ze západu můžete jet na hlavák a zde případně přestoupit. Je to ale jen cca 2km.

Autobusem

Autobusové nádraží Ústí již několik let nemá, místo něj tu je parkoviště.

Autem

Cesta autem do UL je bezproblémová, neboť město leží nedaleko dálnice D8 a tak i z Prahy tu jste za necelou hodinu.

Město Ústí nad Labem výlety a turistické zajímavosti

Je tady toho opravdu hodně a na své si přijde každý, ať už milovník památek, tak i turista nebo malé dítě, pro každého tu je něco.

Kostely

Známý je šikmý kostel Nanebevzetí Panny Marie vedle OC Forum. Prý by zde měla být časem vyhlídka, tak uvidíme.

Červený kostel Apoštola Pavla určitě také stojí za to navštívit – najdete jej nedaleko letního kina v ulici Bratislavská.

Hrady a zámky

Hrad Střekov je dominanta města a určitě prima výlet – dá se sem dojet autem, parkoviště je hned vedle.

Na zámku v Trmicích je moc pěkná modelová železnice.

Zoologická zahrada

V Ústí je moc pěkná zoologická. Pěšky to je z města cca 20 minut chůze, autem jste tam za 5 minut. Více v článku o ústecké zoo.

Rozhledny a vyhlídky

Větruše – na Větruši se určitě svezte lanovkou z 2.p. OC Forum. A určitě zde navštivte bludiště přírodní i to zrcadlové a pokud si kousek popojdete, je zde i středověké popraviště.

Erbenova vyhlídka

Procházka přes Bertino údolí až na Erbenovu vyhlídku

Střekovské sedlo

Vysoký Ostrý

Zábava v Ústí nad Labem

Nejen pro aktivní rodiny s dětmi zde je dost míst, která doporučuji navštívit, jelikož jsme osobně všude byli a podle recenze si sami uděláte obrázek, zda to za to stojí, nebo ne.

Kde se dobře najíst

Přestože zde je mnoho známých řetězců jako McDonald, KFC, Burger King, Bagaterie Boulevard, určitě je lepší dát si něco místního a ověřeného.

Pivovar na Rychtě

Několik let jsem chodil na obědy do restaurace Pivovar na Rychtě, kde zpočátku vařili výborně, nyní už to je „standart“. Tuto restauraci najdete vedle OC Forum a kousek od náměstí.

Indická restaurace Tajmahal

Pokud půjdete z „hlaváku“ směrem k obchodnímu centru Forum, vlevo – naproti ČNB si všimnete restaurace ve sklepě, kde vaří opravdu výborně. Pokud máte rádi indickou kuchyni, rozhodně doporučuji. V pondělí je zavřeno, tak na to pozor.

Retros Steak restaurant

Kdo má rád stejky, ten musí „povinně“ do Retrosu. Je hned pod fotbalovým stadionem na Masarykově ulici. Cca 3 km z centra UL.

Athina – řecká restaurace

Ve Vaňově je luxusní řecká, takže kdo máte rád tento typ jídla, rozhodně doporučuji navštívit, pochutnali jsme si zde pokaždé.

Kebab

Kdo má rád jídlo do ruky, ten si může zajít na kebab. Míst, kde si ho můžete dát, tu je několik. Dle mého nejlepší je ten pravo vedle cukrárny Barborka, hned pokud půjdete rovně z hlavního nádraží.

Gyros

Nejlepší gyros v Ústí je pod hotelem Vladimír. Za 55 kč s rýží (nudlemi) to je prostě mňamka.

Fotogalerie

Ústecko – kam dnes vyrazit v okolí

Kolem Ústí jsem se nacestoval za ty roky s dětmi i sám celkem dost. Zde jsou místa, která si nenechte ujít.

Protože město leží mezi Českým středohořím a Krušnými horami, výletování si zde užijete plnými doušky.

Nabídka ubytování

Nejznámější hotel je Vladimír a Bohemia, najdete zde ale i menší apartmány, vily a pensiony.