Utajená pláž v Chorvatsku? Kdo hledá, najde


My Češi Chorvatsko milujeme. Blízká řeč a možnost se během pár hodin dostat k oblíbeným plážím nás každoročně pohání k jižním sousedům. Téměř každoročně vyrážíme taky. Někdy si objednáme ubytování předem.

Pokud se náhodou rozhodneme vyrazit neočekávaně, tak střechu nad hlavou najdeme taky.

Utajená pláž láká pro svůj klid i soukromí

Utajená pláž - Vir Chorvatsko

Když myslím utajenou pláž, tak si nepředstavujte soukromou pláž, kterou máte přímo u svého apartmánu. Chce to zkrátka zákoutí, kam si můžete přijet autem a nebo přijít pěšky a kde najdete klid i soukromí. Pláž s výhledem na moře, s pískem nebo kameny, které vás nebudou řezat do nohou. Do moře se dostanete bez překonávání překážek a přitom je místem, kde můžete šnorchlovat.

Vir Chorvatsko

Naše tajné místo je na ostrově Vir

Přišli jsme k němu vlastně náhodou, když jsme se dali do řeči s Rusy bydlícími v sousedním apartmánu v Sabunike. Ti to věděli od svých známých a protože jsme si padli do oka (zřejmě vlivem naší domácí slivovice), vzali nás tam sebou. Vir je profláknutým dovolenkovým ostrovem, ale naše tajné místo je prozatím pořád mimo pozornost. Jednak ho autem snadno minete a samozřejmě je skryto očím. Není totiž odnikud vidět.

Příjemné zákoutí mimo dosah veřejnosti

Sami bychom tam vůbec netrefili. Odbočka na zpevněnou příjezdovou cestu je velmi nenápadná a je snadné ji minout. Po chvíli se cesta mění na polní cestu a najednou končí křovím. Ujeli jsme možná 500 metrů. Vidíme na moře, ale kudy se tam dostat? Úzká pěšina vede maliním, pak krátce ze svahu dolů a jsme tam. Po asi 100 metrech ticho a klid. Jen šumění moře a šplouchání vln.

Utajená pláž - Vir Chorvatsko

Kde je vaše oblíbené utajené místo?

Kamenitá pláž u malé zátoky je ohraničena několika útesy. Kromě naší Česko-ruské skupinky se opodál sluní pár, kde žena odložila horní díl plavek. My si nevšímáme nich a oni nás. Za celý den přišla pouze jedna další rodinka. Nakonec tam strávíme skoro celý den. Proviant jsme si vzali sebou, nic nám tedy nechybí. Jediným zádrhelem je WC. Voda je zde mělká a děti si hrají u břehu. K útesům se dá doplavat, ale netroufl jsem si z nich skákat. Na šnorchlování došlo taky.

Vrátili jsme se tam ještě jednou a dokud nebude objeveno většímu množství očí a nebo zastaveno dalšími apartmány, budeme se tam vracet znovu. Že jsem nenapsal, kde přesně to je? Inu, potom by to už nebylo utajené místo.

Ostrov Vir ubytování (booking)