V Zoo Hodonín uvidíte i žraloky

Zoologická zahrada na Jižní Moravě na Slovácku sice není moc velká, ale zvířata zde mají velmi zajímavá, některá ani v jiných zoo v okolí neuvidíte.

Od této zoologické zahrady jsem moc nečekal, přecejen když předtím navštívíte vídeňskou zoo a poté i Zoo Lešná u Zlína, což jsou obě nádherné zahrady, pak už nic lepšího neuvidíte.

Ale jiný pohled mají dospělí a jiný děti, ty zaujme leckdy naprosto obyčejná věc nebo zvířátko, jaké by dospělý přehlédl a šel kolem výběhu dál.

Kudy do zoologické zahrady Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

Tato zoo je na kraji města, parkoviště není velké, tak cca na 50 aut, ale pochybuji že někdy plno plné. Je to asi 500 metrů po asfaltové silnici až ve vchodu.

Odtud lze také vyrazit k dalšímu zajímavému místu, což je Pramen Kohútek.

Než jsme sem jeli, tak jsem na internetu zjišťoval informace, jak to je s parkováním a dočetl jsem se, že hned naproti vstupu do zoo je parkování zakázáno. Když jsme ale šli kolem, několik aut zde stálo a rozhodně to nebyli zaměstnanci. Tak nevím, ale spíše bych doporučoval parkování na tom větším parkovišti jaké jsem popisoval.

Hodonínská zoo

Areál této zoo není velký, bude vám stačit jedna hodina, abyste jej obešli. Největší tahák zde je asi žralok, ale nečekejte nic velkého, je to takový menší žraloček :)

Zoo Hodonín 7

Jaká zde jsou zvířata se můžete podívat (jako vždy), na fotkách níže.

Zoo Hodonín 19

Potom, co si všechna prohlédnete, si můžete sednout kousek vedle východu u občerstvení a děti se mohou vyřádit na trampolínách nebo nafukovacím hradu.

Zoo Hodonín 39

Snažím se mít kompletně zmapované zoologické zahrady v České republice, takže když jsme byli na dovolené na Moravě v Mikulově, musel jsem jet i do Hodonína, ale upřímně napíšu, že podruhé už do této zoo jet nemusím.

Zoo Hodonín 27

Pokud vás zajímá, jaká je otevírací doba této zoo, vstupné a jaké se pořádají akce, vše hledejte na webových stránkách.

Web: www.zoo-hodonin.cz

Ubytování v Hodoníně a okolí