Valtice – malé vinařské město na Moravě


Valtice jsou jihomoravské město s bohatou historií, přírodními krásami a pozoruhodnou krajinou. V tomto článku odhalíme půvabná zákoutí tohoto města a jeho nejbližšího okolí. Město má přezdívku „ráj turistů.“

Valtice a okolí

Valtice s počtem obyvatel 3 537, leží na jižní Moravě v překrásné oblasti Pálava. V letních měsících je tento region navštěvován několika tisíci zahraničních i českých turistů. Lidé sem jezdí především za turistikou, cyklistikou, historií a vinařství. Všude kolem Valtic najdete dechberoucí vinice, které svými scenériemi do místní krajiny pozoruhodně zapadají. Pálava je bezesporu nejznámější oblastí znalců vína.

V okolí Valtic můžete navštívit nespočet památek Lednicko-valtického areálu, např. kolonádu Na Reistně. Ta nabízí překrásný výhled na město, celý areál a oblast Pálavu.

Bohatá historie

Na náměstí náš zrak nemine vstupní bránu k zámku Valtice. Ten spolu se zámkem v Lednici tvoří hlavní dominantu Pálavy. Zámecký park, který je rozprostřen v areálu státního zámku nabízí romantické procházky.

Město Valtice na Moravě 1

Areál je pro návštěvníky otevřen do večerních hodin, a tak se můžete pokochat nezapomenutelným pohledem na zámek, který je zalitý paprsky zapadajícího slunce.

Součástí zámku je až 14 prohlídkových okruhů.

Další historickou budovou je kostel Nanebevzetí Panny Marie, jehož interiér je situován do dob 18. století.

Město Valtice na Moravě 2

Město Valtice na Moravě 3

Sportovní využití

Pokud patříte k milovníkům cyklistiky, je pro vás jižní Morava jako stvořená. V oblasti Pálavy se nachází několik cyklotras. Mezi nejoblíbenější cíle cyklistů patří státní zámek Lednice s překrásnou květinou zahradou. K zámku se dostanete po cyklistické trase přímo z Valtic.

Navštivte i město Mikulov

Dalším oblíbeným turistickým výletem je vyjížďka do Mikulova. Města ležícího necelých 15 km od Valtic. Zde můžete navštívit zámek či vyšlápnout na vyhlídku, která vám nabídne nezapomenutelný výhled na město a jeho okolí.

Město Valtice na Moravě 4

Ubytování ve Valticích a okolí

Související:

Rybník Nesyt – největší na Moravě a 8 v Česku