Vánoční – adventní trhy ve Vídni


Mnoho druhů punčů ve stylových hrníčcích, pečené kaštany, dirndly, obrovské brambory přelité omáčkou, dřevěné výrobky, rozsvícená světla a vánoční výzdoba, klobásky, dílny, koníci s kočáry a zpěv sborů. To jsou vídeňské adventní a vánoční trhy. Častý cíl mnoha českých turistů.

Není divu, do Vídně to máme blízko. A to jak vzdáleností, tak i jinak. Vídeň byla tři sta let naším hlavním městem, duch starého mocnářství je tu stále patrný a společnou historii jen tak někdo nevymaže. Co tedy ve Vídni navštívit?

Vánoční trhy Vídeň

Vánoční - adventní trhy ve Vídni

Nejznámější adventní trhy najdete v centru města. Výhodou je, že se nachází u známých památek a vše si tedy prohlédnete zároveň. Určitě nevynechejte tradiční trhy před katedrálou svatého Štěpána (Stephansplatz), Hofburg a trhy u blízkého náměstí Michaelerplatz nebo vánoční vesničku na náměstí Marie Terezie (Maria Theresien Platz). A samozřejmě se musíte vydat na největší trhy u vídeňské radnice (Rathausplatz) a užít si pohled na osvětlenou radnici i okolí.

Kdy se konají

Každoročně od druhé poloviny listopadu a trvají až do prosincového svátku sv. Štěpána 26.12.

Na webových stránkách města Vídně je mapa se seznamem trhů, otevírací dobou a dalšími praktickými informacemi.

Vánoční - adventní trhy - Vídeň 2 Vánoční - adventní trhy - Vídeň 3

Co koupit

Vídeňané si na trzích dávají záležet, rozhodně si na nich nekoupíte žádné cetky, ale tradiční rakouské rukodělné výrobky. Nakupte si třeba vánoční ozdoby, cínové vojáčky, keramiku, dřevěné výrobky či betlémy.

Co si dát dobrého na vánočních trzích ve Vídni

A co se týče kulinářských specialit, doporučujeme zejména pořádnou ochutnávku punče, který Rakušané vyrábějí v alkoholické i nealkoholické variantě a s mnoha příchutěmi. Hrneček od punče si můžete odvézt domů a nechat si tak milý suvenýr. Určitě ochutnejte také pečené kaštany nebo speciality od řezníků.

Trhy budou bavit i děti. V prostoru radnice jsou pro ně připraveny vánoční dílničky, na jiných místech zase zvířátka. A všude mnoho světel k obdivování. Vídeň vám rozhodně vdechne vánoční atmosféru.

Jednodenní zájezdy do Vídně na vánoční trhy

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář