Vánoční Praha je romantické místo na procházku


Vánoce sice ještě ani nezačaly, ale přípravy na ně jsou již v plném proudu. Pokud chcete vyrazit na pěkný výlet, nebo se naladit na vánoční atmosféru, rozhodně neváhejte navštívit naše hlavní město Prahu, která se na Vánoce připravila s předstihem.

Vítkov

Vítkov, nebo také Žižkov, ze svého vrcholu 260 metrů nadmořské výšky nabízí krásný výhled po celé Praze. Po výšlapu si můžete prohlédnout Národní památník na Vítkově, který byl postaven za účelem uctění památky československých legionářů a československého odboje za první světové války. Před památníkem stojí bronzová socha Jana Žižky, která je šestou největší sochou na světě. Váží 16,5 tuny a je vysoká 9 metrů. Stojí zde také hrob neznámého vojína z bitvy u Zborova. Hrob původně stál na Staroměstské radnici, ale po roce 1939 se stal místem odporu proti nacistické okupaci. Po skončení druhé světové války chtěli hrob zřídit na Vítkově, což nesvolily Sovětské úřady, místo něj zde pohřbili padlého vojáka z Karpatsko-dukelské operace. Hrob stojí před sochou Jana Žižky a je pokryt žulovou deskou, kterou kryje nápis Sláva hrdinům padlým za vlast. Doporučuji navštívit přes den, ale i v noci, pokaždé to má své kouzlo.

Staroměstské náměstí

Na vašem seznamu nesmí chybět ani Staroměstské náměstí, na kterém stojí krásný stromeček. Ten byl neplánovaně rozsvícen již v pátek 27.11., kdy proběhla pouze technická zkouška. Stromeček měl být rozsvícen tajně v noci a přenos měl být online, ale nakonec se představitelé města rozhodli, že stromeček už nechají rozsvícený. Měří 17,5 metru a jeho výzdoba se údajně skládá ze šesti metrových vánočních řetězů.

Pařížská ulice

Ze Staroměstského náměstí nemusíte chodit daleko a můžete rovnou zavítat do Pařížské, která je napojená na Staromák. Pařížská ulice letos nabízí krásnou výzdobu na stromech a i přes to, že se jedná pouze o světýlka, hned vás naladí do vánoční atmosféry. Můžete zde pořídit pár krásných fotek, které jen tak někdo nemá. A pokud se Vám již nechce chodit, můžete ulici projet i autem.

Fotogalerie

Další články o Praze a jejím okolí:

Napsat komentář