Vánoční trhy Olomouc. Prožijte advent v hanácké metropoli

Milujete tu vánoční atmosféru, která na vás doléhá snad ze všech stran? Jste milovníky vánočního punče, svařáčku či medoviny? Olomoucké vánoční trhy mají své kouzlo, kterému podlehnou nejen děti, ale i dospělí.


Olomouc je nazývána jako hanácká metropole či univerzitní město a je bohatá na svoji historii. Kdo by přece neznal sloup Nejsvětější trojice, který je zařazen mezi světové dědictví UNESCO.

Vánoční trhy v Olomouci

Letos nachází na Horním i Dolním náměstí, avšak stánky i atrakce byly rozšířeny až na tržnici – stejně jako v loňském roce. V letošním roce Horní náměstí zdobí decentně dekorovaný strom a radnice. Co se týká nabídky, tak ve stáncích nabízí několik druhů punčů, medovinu, nepřeberné množství uzenin, sýrů a dalších studených či teplých pokrmů jako jsou například tradiční langoše či rybí hranolky. Dále zde můžete narazit také na stánky, kde jsou nabízeny vánoční dekorace, svíčky, ponožky z ovčí vlny, keramické dekorace nebo kosmetika.

Vánoční trhy Olomouc
Vánoční trhy na náměstí v Olomouci

Bohužel v letošním roce na Horním náměstí není postaveno pódium, a to z důvodu epidemiologické situace, a proto na letošních vánočních trzích chybí koncerty a vystoupení dalších hostů.

Betlém na Dolním náměstí

Veřejné ledové kluziště na Dolním náměstí je již několikaletou tradicí a neodmyslitelně patří k vánočním trhům v Olomouci. Avšak letos se bez něj budete muset obejít. Nedaleko místa, kde stávalo rozlehlé kluziště na Dolním náměstí najdete také krásný dřevěný betlém.

Olomouc vánoční trhy, kde si na své přijdou děti i dospělí!

Na Horním náměstí je připraven kolotoč pro malé děti, avšak novinkou loňského roku byl vláček, jenž má podobu historické tramvaje a nachází se na tržnici. Tato atrakce je zde umístěna i letos.

TIP: Výlet do Olomouce trochu jinak

Zatímco se děti vozí v replice historické tramvaje, dospělí se mohou svézt na ruském kole, které se stalo nejočekávanější novinkou loňských vánočních trhů zde. Kolo je vysoké kolem 33 metrů a je tvořeno 24 šestimístnými kabinkami, které jsou oproti loňskému roku otevřené.

Co navštívit v okolí:

Napsat komentář