Vánoční trhy – Žitava Německo


Zapomeňte na Vídeň nebo Drážďany a vyrazte letos na vánoční trhy do Žitavy! Čeká vás velkolepá světelná show, svařák, bratwurst, štola i zářící herrnhutské hvězdy. Děti se můžou těšit na loutkové představení či vystoupení koledníků.

Trhy startují v sobotu 7. prosince a potrvají celý týden. Zvolněte v předvánočním shonu a projděte se v Žitavě mezi nazdobenými adventními stánky se svařákem v ruce.

Vánoční (adventní) trhy – Žitava Německo

Vánoční trhy Žitava Německo

Můžete nakoupit dárky i tradiční vánoční ozdoby a dekorace – třeba věhlasný dřevěný louskáček na ořechy – figurku vojáčka ze stejnojmenného baletu.

Ochutnejte bratwurst, šťavnatou německou klobásu podle tradičního receptu z roku 1313. Nebo si dejte sladkou štolu, obdobu české vánočky, plnou křupavých mandlí a kandovaného ovoce.

A jestli chcete něco speciálního, pak se přijďte podívat na tradiční Slavnost světel a nenechte si ujít vystoupení koledníků a divadelní představení pro děti.

Jak se do Žitavy dostanete?

Neumíte německy? Nevadí, domluvíte se zde i česky a polsky. Přijet sem můžete autem – parkovat lze v centru Zittau na vyznačených místech „Parkschein“. Nebo můžete dorazit vlakem. Přímý spoj jezdí z Liberce a cesta vám zabere jen 35 minut. Žitavské nádraží se nachází pouhých 15 minut pěšky od trhů.

Více informací v češtině: https://zittau.de/cz a na facebookové události Vánoční trhy v Žitavě

Zajímavá místa v okolí:

Napsat komentář