Vánoční Vídeň a adventní trhy


Dnes nás čeká centrum Vídně, Prátr a další adventní trhy. Jdeme směrem k hlavnímu nádraží a na sloupech vidíme nabídku deníku Kronen Zeitung, vhodíš mince a vyzvedneš si noviny.

U stromečku před hlavním nádražím je stanoviště elektrických koloběžek, my ale volíme metro a linkou U2 jedeme dvě stanice na Karlsplatz a linkou U1 jednu stanici ke Štěpánskému dómu.

Vánoční Vídeň a adventní trhy

Hlavní nádraží - Vídeň Rakousko

Štěpánské náměstí - Vídeň Rakousko

Pomalu procházíme vnitřní část, obcházíme katedrálu, kamenná kazatelna z počátku 16. století je ozdobena portréty čtyř církevních otců, autor vytesal svůj kamenný portrét pod schody na kazatelnu.

Interiér 2 - Vídeň Rakousko

Interiér 3 - Vídeň Rakousko

Vánoční trhy otvírají až v 10 hod. Ze Štěpánského náměstí vycházíme po pěší zóně Korutanskou ulicí (Kartner Strasse), u čísla 11 u prodejny Apple Store stojí fronta na iPhone, počítače Mac a další produkty se značkou nakousnutého jablka, v 10 hod. vbíhají nedočkaví zákazníci dovnitř, desítky prodavačů jsou připraveny.

Apple Store - Vídeň Rakousko

Apple Store uvnitř - Vídeň Rakousko

Končíme u Státní opery, na chodníku jsou hvězdy Clemense Krausse, Giuseppe Verdiho a bývalého ředitele opery Richarda Strausse.

Státní opera - Vídeň Rakousko

Giuseppe Verdi - Vídeň Rakousko

Čtěte také: Vánoční trhy ve Vídni aneb do Rakouska v zimě s rodinou

Richard Strauss - Vídeň Rakousko

Jsme na vídeňském Karlově náměstí, a protože nám celou dobu foukal silný vítr, jdeme se ohřát do podchodu s nabídkou suvenýrů.

Teprve doma jsem si všiml, že jsme byli 100 m od hotelu Sacher, kde jsme si mohli dát ke kávě legendární zákusek sachr dort. Kolega, který ve Vídni byl tři dny před námi, říkal, že si před vstupem do legendárního pětihvězdičkového hotelu museli vystát frontu. Pro cestu do Prátru volíme linku U1, metro jezdí od 5 hod. do 0.30 hod. s intervalem 2 – 5 min., po 20. hod. 7-8 min. a o víkendech a svátcích i mezi 0.30 – 5 hod. s intervalem 15 min.

Fiakr - Vídeň Rakousko

Hotel u nádraží - Vídeň Rakousko

Štěpánské náměstí 2 - Vídeň Rakousko

Technická univerzita - Vídeň Rakousko

Levné ubytování Vídeň

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář