Vaňovský vodopád


Necelý kilometr nad obcí Vaňov je ukrytý několikametrový vodopád. Vydejte se s námi na výlet z Větruše.

Kudy pěšky

Pokud jej budete hledat na mapě tak pro upřesnění je přes řeku Labe naproti hradu Střekov. Nejlepší cesta kudy se k němu dostat je buď zmiňovaný výstup do prudkého kopce „od kolejí“ z Vaňova, což je ani ne kilometr, případně delší ale zajímavější cesta je od zámečku Větruše, když půjdete směrem ke zdymadlům Střekov.

Směrem k Vaňovskému vodopádu

Cestou natrefíte na kozí farmu, je to obydlí ženy která tam bydlí celoročně i když ten dům na to nevypadá, chová několik koz a je možno zakoupit i bio jogurt či kozí sýry a jiné přírodní produkty. Trasa k vodopádu je dobře značena, ukazatel kousek od této farmy Vám ukáže kudy pokračovat. Cesta vede lesem a naskýtají se pěkné vyhlídky jak na hrad Střekov, tak i na výše zmíněná zdymadla a ústecké nábřeží, jež bylo při povodních dost zatopené.

Střekovská zdymadla

Až dorazíte do cíle, je možné pokračovat buď dolů k Labi do Vaňova k pohádkovému lesu nebo nahoru do Dubiček a posléze kolem Doerellovy vyhlídky na rozhlednu Radejčín, o které jsme na našem webu také psali.

Asi nejhezčí výhled na řeku Labe je od Moravan z vyhlídky Skalky.

Vaňovské vodopády jsou dva, jeden větší, který vidíte na fotkách a druhý menší, nad ním, obvykle ale vyschlý.

Fotky  jsou pěkné jak letní tak i zimní, kdy je z vodopádu ledopád.

Vaňovský vodopád

Nad vodopádem Vrkoč (lidově označovaný Vaňovský) je vyhlídka a krásný pohled na Labe, Ústí n.L., Vaňov, hrad Střekov, Brnou.

Střekovská zdymadla 2

Levné ubytování v Ústí nad Labem rezervujte zde

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář