Vaňovský vodopád


Necelý kilometr nad obcí Vaňov je ukrytý několikametrový vodopád. Vydejte se s námi na výlet z Větruše.

Kudy pěšky

Pokud jej budete hledat na mapě tak pro upřesnění je přes řeku Labe naproti hradu Střekov. Nejlepší cesta kudy se k němu dostat je buď zmiňovaný výstup do prudkého kopce „od kolejí“ z Vaňova, což je ani ne kilometr, případně delší ale zajímavější cesta je od zámečku Větruše, když půjdete směrem ke zdymadlům Střekov.

Cestou natrefíte na kozí farmu, je to obydlí ženy která tam bydlí celoročně i když ten dům na to nevypadá, chová několik koz a je možno zakoupit i bio jogurt či kozí sýry a jiné přírodní produkty. Trasa k vodopádu je dobře značena, ukazatel kousek od této farmy Vám ukáže kudy pokračovat. Cesta vede lesem a naskýtají se pěkné vyhlídky jak na hrad Střekov, tak i na výše zmíněná zdymadla a ústecké nábřeží, jež bylo při povodních dost zatopené.

Až dorazíte do cíle, je možné pokračovat buď dolů k Labi do Vaňova k pohádkovému lesu nebo nahoru do Dubiček a posléze kolem Doerellovy vyhlídky na rozhlednu Radejčín, o které jsme na našem webu také psali.

Asi nejhezčí výhled na řeku Labe je od Moravan z vyhlídky Skalky.

Vaňovské vodopády jsou dva, jeden větší, který vidíte na fotkách a druhý menší, nad ním, obvykle ale vyschlý.

Fotky  jsou pěkné jak letní tak i zimní, kdy je z vodopádu ledopád.

Nad vodopádem Vrkoč (lidově označovaný Vaňovský) je vyhlídka a krásný pohled na Labe, Ústí n.L., Vaňov, hrad Střekov, Brnou.

Fotogalerie

Pěkný výlet je i k Pekelskému vodopádu nad Krásným Březnem.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář