Ve Španělsku na Costa Brava si užijete zábavu, sport i relaxaci


Proč jet na divoké pobřeží – Costa Brava? Protože je to jeden z nejromantičtějších, nádherných a nedotčených úseků pobřeží v Evropě. Kde jinde se můžete projíždět nebo procházet podél rozeklaných skal zabarvených do růžova díky odleskům mořské hladiny, rámovaných obrovskými borovicemi?

Navštivte Španělsko, dovolená začíná na Costa Brava

Samozřejmě takové prostředí, jaké popisuji v úvodu článku, najdete i na Azurovém pobřeží, ale Costa Brava je blíž a lacinější. Navíc má jedny z nejlepších pláží v Evropě, které jsou široké a písčité a můžete tu najít i odlehlé romantické zátoky s kamínky.

Díky úžasné přírodě a výborným klimatickým podmínkám si tu vaši dovolenou můžete užít nejen v prostředí hotelů, ale vhodné jsou také kempingové stany, ve kterých si můžete užít souznění s přírodou i výhody civilizace, díky službám poskytovaných kempem. Oblíbený je camping (kemp) ve městě Blanes.

Kromě pěkného ubytování tu na vás čeká i výborné jídlo – v této oblasti, Katalánsku, je jedna z největších koncentrací kuchařů ve Španělsku s michelinskou hvězdou, nemluvě o domácí produkci vína. Je tu i dost aktivit pro outdoorové nadšence i milovníky umění.

Pozoruhodné okolí vás snadno naláká k procházkám, hraní golfu na prvotřídních hřištích a samozřejmě tu máte nepřeberně možností plavání, šnorchlování, potápění i plachtění. Katalánsko je země Dalího, Gaudího a Cadaquése. Kromě toho je pobřeží domovem jedněch z nejkrásnějších a nejdůležitějších řecko-římských a iberských archeologických nalezišť v Evropě.

Nejlepší fakultativní výlety

Díky rozmanitým možnostem nemusíte celou dobu strávit jen ve vybraném letovisku, ale můžete poznat i další kouty této země.

Výlet do Barcelony

Metropole nacházející se nedaleko pobřeží vám kromě množství památek nabízí i atraktivní programy, jako jsou představení Flamenca a zajímavosti jako tradiční býčí zápasy nebo kouzelné vodní fontány.

Plachtění podél pobřeží

Na luxusním katamaránu si užijte plachtění a výhledy na pobřeží, potápění s profesionální technikou a občerstvení na palubě. Pro rodiny s dětmi jsou vhodné menší loďky s proskleným dnem.

Výlet po vesničkách

Poznejte kouzlo místních středověkých vesniček spolu s ochutnávkou domácích vín.

Výlet do vodního parku – Water world

Zábavu si jistě užijete i ve vodním parku při show delfínů, tuleňů, tučňáků a dalších vodních živočichů.

Podívejte se, jaká je cena za fakultativní výlety ve Španělsku.

Španělsko fotogalerie – zajímavá místa a zajímavosti, které musíte vidět

Dovolená a ubytování ve Španělsku

Last minute zájezdy a dovolená na Costa Brava – levně autobusem i all inclusive letecky – najdete zde i poznávací zájezdy nejen pro seniory

Rezervujte ubytování

Španělsko informace

Costa Brava počasí

Španělsko wikipedie

Mapa Costa Brava