Ve Štramberku vás přivítá klidná atmosféra a vůně štramberských uší


Do města Štramberk by měl alespoň jednou za život zavítat každý. Když jsme se procházeli útulným městečkem a míjeli řadu starobyle působících domečků, říkali jsme si, jak malebné to tady místní mají. Až na ty turisty, kteří jim, jako my, nakukují do zahrady.

Město Štramberk je tuze krásné, užijte si ho se vším všudy

V hlavní turistické sezóně není ve městě Štramberk téměř kde zaparkovat. Ale ani ti, kteří své autíčko zaparkují dále od města nejspíš dlouho mrzutí nezůstanou, moravské město Štramberk je tak malebné a pohádkové, že by se v něm po dlážděných chodníčcích dalo promenádovat i hodin více.

Jako první nás ještě před příjezdem do města Štramberk vítala štramberská Trúba, která se tyčí nad městem. Hned potom nás ve městě řádně uvítala nenapodobitelná vůně štramberských uší. Ty si můžete koupit domů zabalené, ještě lépe však uděláte, když si je plněné nejrůznější náplní vychutnáte v jejich autentické atmosféře. Každá restaurace, hospůdka a cukrárna nabízí štramberské uši jako hlavní dezert.

Zatímco štramberské uši doporučujeme sníst hned, suvenýry je lepší nakoupit později. Tedy až potom, co vystoupáte ony schody k zámeckému vrchu a na úctyhodně vysokou věž Trúba.

Jeho hlavní chloubou je ale zámecký vrch s věží Trúba

Právě výstupem na kamenné schody k věži Trúba si můžete vylepšit vaše skóre – nějaké kalorie na nich určitě spálíte. Cestou vás bude doprovázet i vůně šeříků, který roste všude kolem. Už na zámeckém vrchu, ještě před vstupem na věž Trúba budete mít krásný pohled.

Občerstvit se zde můžete v místní hospůdce nebo si můžete vlastní svačinu rozbalit u pomníku pana Hrstky.

Na věž ale určitě jděte. Sice se vám z oněch železných schodů bude malinko točit hlava, výhled shora je ale k nezaplacení.

Nezapomeňte navštívit své pravěké předky v jeskyni Šipka

Než ale nadobro opustíte Štramberk, zamiřte navštívit své předky do blízké jeskyně Šipka. Žáden z nich už vás tady sice nepřivítá, informační tabule ukazující důkazy archeologů vám snad budou stačit. A pokud vám ještě bude stačit dech, zamiřte výš nad jeskyni. Je tam pomník a zvonička. Z tohoto místa krásně uvidíte věž Trúbu tyčící se v dáli.

A kdybyste s výletem skončili poněkud brzo, neváhejte zamířit do blízké Kopřivnice. V muzeu Tatra si na své přijde zejména mužská část populace.

Ubytování  Štramberk

Fotogalerie

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář