Ve Svinoústí je přívoz i trajekt. Který je lepší zvolit a nečekat

Kudy jet z města Miedzyzdroje přívozem do Svinoústí v Polsku. Podobná cesta vede i na trajekt do Švédska a Dánska, jen je třeba včas odbočit.


Město Swinoujscie bylo další plán výletu na dovolené v Mezizdrojích. Do Svinoústí dojedete přes kolem Lidlu, parku Miniatur, a dále přes obec Lunovo.

Do Svinoústí jezdí dva přívozy, oficiálně by měli všichni cizinci, kteří nemají polskou SPZ, jezdit trajektem – přívozem Karsibór, který je cca 5 km na jih od centra města.

Swinoujscie trajekt - fronta

Přívoz Karsibór

Dojeli jsme tam zprvu také, ale cedule ukazovala 90 minut čekání a fronta vypadala tak, jak vidíte na fotce.

Swinoujscie trajekt - přívoz fronta

Swinoujscie trajekt - přívoz doba čekání

Přívoz Svinoujscie (Svinoústí) Polsko

Tak jsem zkusil jet na přívoz „horní“, který jede přímo do centra města, ale měli by jej používat jen místní obyvatelé a auta cizí prý jen od 23h – 04h. Pěší turisté mohou jezdit celý den jak cizinci tak i místní.

Swinoujscie přívoz Polsko

No, říká se, že zkusit se má všechno a jelikož doba čekání zde ukazovala 20 minut, dojeli jsme sem taky a nebyla tu žádná fronta a auta rovnou jela na loď. Už když jsem se chtěl otočit, že pojedu pryč, na mě mávnul maník od obsluhy, ať jedu na loď. Tak proč ne :)

Pěkně jsme se tam naskládali – celkem 40 aut, jeli jsme snad jen 10 minut a celkem to trvalo asi 20 minut, než se všichni nalodili a opustili loď. To je super.

Svinoústí přívoz

Navíc oba přívozy do polského Svinoústí jsou zdarma !!!!

Výjezd z přívozu ve Svinoústí

Po návštěvě větrného mlýna, krásné zdejší pláže a obchodního domu Galerie Corso (Shopping Gallery Corso), kde jsme se výborně najedli v samoobslužné jídelně, podobně jako v Mezizdrojích (navíc parkování bylo v centru  zdarma) jsme pokračovali opět na stejný přívoz (trochu s obavami), ale asi zbytečnými, protože nás pustili v pohodě i zpět :)

Fronta na přívoz ve Svinoústí Polsko

Swinoujscie trajekt - přívoz fronta 3

Čekali jsme ale déle, cca 15 minut. Na druhé straně ale byla už fronta snad na hodinu, my jeli ráno a bylo to lepší, takže pokud budete moci, raději si přivstaňte.

Svinoústí přívoz 2

Výhled na přístav, odkud jsme ráno vyjížděli.

Trajekt Bielik Swinoujscie Polsko

Pak už nám nic nebránilo navštívit i další zajímavosti, jako maják (Latarnia Morska), což je nejvyšší rozhledna zde v okolí a také se podívat na pevnost Gerharda.

Tunel Svinoústí

Koncem června 2023 byl dokončen tunel, díky kterému nebudete muset čekat u trajektu, ale prostě sem dojedete autem rovnou. Již by měl být otevřen, takže kdo máte zkušenost, pište prosím do komentářů, díky.

Swinoujscie booking

Důležité odkazy:

10 komentářů u „Ve Svinoústí je přívoz i trajekt. Který je lepší zvolit a nečekat“

 1. Za týden jedeme do Polska a také chceme zajet do města Swinoujscie, takže nám tyto rady přišly vhod. Moc se těšíme, všichni známí na dovolenou u Baltu jen pějí samou chválu.

 2. Bohužel mám opačnou zkušenost. Na městský přívoz jsem v stál asi půlhodinoviu frontu, aby mě pak na loď (stejně jako ostatní nerezidenty) nepustili.

 3. Tak jsme to zkusili podle výše uvedeného návodu a přívoz je pouze pro místní. Slušně nás pan odkázal na jižní přívoz. Takže bych tel, že to byla pouze náhoda, není to standard, že horní přívoz bere cizince.

 4. Díky všem za info, tak je vidět, že před rokem to ještě šlo v pohodě ale letos už raději jet „dolů“.

 5. Pred par dny jsme jeli do Svinousti. Trajekt pro mistni jsme radeji nezkouseli.
  Pokud nekdo nevi jak trefit na ten spravny, do google map jsem daval pres „Ognica“. Trajekty jsou zdarma jak pro mistni tak pro ty mimo (auto i pesky). Garantuji Vam, ze pocatek kolony na trajekt prejedete a budete se vracet :(
  Prijeli jsme „tam“ v sobotu 17.8.2019 cca 11:00 a cekali jsme pres 2 hodiny = masakr. Nasledne v pondeli „zpatky“ necele 2 hodiny okolo 10:00. Cili pocitejte, ze ty casove prodlevy mohou byt silene.
  Pres vikend jsme pak s deckama chodili na ten mistni (pesi se neresi) a jezdili tam a zpatky (hold suchozemci si to uzivali :) ).

  A propo pres vikend jsme Svinousti prolezli skrz na skrz a narozdil od manzelky jsem byl zklaman. Mesto mi prislo celkove spinave, napr. odpadkove kose co jsme videli v sobotu, byli i v pondeli nevyprazdnene. Bezdomovec skoro na kazdem kroku. Voda me hrozne zklamala. Znejistil jsem uz na trajektu a na plazich jsme do toho radeji nevlezli jak jsme to videli. Parkovani jsme nastesti meli predplacene v miste ubytovani, v opacnem pripade NEVIM kde bych ho nechal. Zkratka udelali jsme si pomyslnou carku, ze jsme byli a vracet se urcite nebudeme…

 6. Tak chci také napsat zkušenost z trajektu do Svinoústí – hrůza,už by tam nejela, čekáš a pak tě vracejí zpátky, není nikdy žádný značení že to je pro místní.

 7. Sedim prave na mestskem trajektu v Svinousti jako chodec a nekompromisne nepousteji vozidla z jinou nez polskou SPZ. Ani to nezkousejte.

 8. Dnes jsme jeli městským přívozem – trajektem, pěší i kola to mají zdarma tam i zpět.
  Auta pouze PL. Cizí auta vyhodí i když čekáte frontu.
  Autem cizinci musí na spodní trajekt, ale tam se dost čeká. Je to také zdarma.
  Tak hezkou cestu.

 9. Tunel pod zálivem je super!!!!!!! Žádné čekání na přívoz nebo trajekt. Úspora času značná. Cesta tunelem trvala cca 5 minut. Pozor na rychlost(50km/h), hlídají ji radary (úsekové). V sobotu jsme jeli městským přivozem s koly a bylo znát, že je tunel v provozu. Auta zaplnila 1/3 kapacity přívozu. Jindy bývalo plno. Świnoujście je krásné město. Má krásné promenády u moře. Ta květinová výzdoba je nádherná. To mi v Česku chybí. Neskutečně to tam žije. Hlavní promenáda je plná lidí. Restaurace, bary, cukrárny a zmrzlinárny jsou na každém kroku (na promenádě). Kéž by to takhle žilo v Česku. Ať se Vám v Polsku líbí!!!!!!!!

Napsat komentář