Kudy jet z města Miedzyzdroje přívozem do Svinoústí v Polsku. Podobná cesta vede i na trajekt do Švédska a Dánska, jen je třeba včas odbočit.

Město Swinoujscie bylo další plán výletu na dovolené v Mezizdrojích. Do Svinoústí dojedete přes kolem Lidlu, parku Miniatur, a dále přes obec Lunovo.

Do Svinoústí jezdí dva přívozy, oficiálně by měli všichni cizinci, kteří nemají polskou SPZ, jezdit trajektem – přívozem Karsibór, který je cca 5 km na jih od centra města.

Přívoz Karsibór

Dojeli jsme tam zprvu také, ale cedule ukazovala 90 minut čekání a fronta vypadala tak, jak vidíte na fotce.

Swinoujscie trajekt - přívoz fronta

Swinoujscie trajekt - přívoz doba čekání

Přívoz Svinoujscie (Svinoústí) Polsko

Tak jsem zkusil jet na přívoz „horní“, který jede přímo do centra města, ale měli by jej používat jen místní obyvatelé a auta cizí prý jen od 23h – 04h. Pěší turisté mohou jezdit celý den jak cizinci tak i místní.

Swinoujscie přívoz Polsko

No, říká se, že zkusit se má všechno a jelikož doba čekání zde ukazovala 20 minut, dojeli jsme sem taky a nebyla tu žádná fronta a auta rovnou jela na loď. Už když jsem se chtěl otočit, že pojedu pryč, na mě mávnul maník od obsluhy, ať jedu na loď. Tak proč ne :)

Pěkně jsme se tam naskládali – celkem 40 aut, jeli jsme snad jen 10 minut a celkem to trvalo asi 20 minut, než se všichni nalodili a opustili loď. To je super.

Svinoústí přívoz

Navíc oba přívozy do polského Svinoústí jsou zdarma !!!!

Výjezd z přívozu ve Svinoústí

Po návštěvě větrného mlýna, krásné zdejší pláže a obchodního domu Galerie Corso (Shopping Gallery Corso), kde jsme se výborně najedli v samoobslužné jídelně, podobně jako v Mezizdrojích (navíc parkování bylo v centru  zdarma) jsme pokračovali opět na stejný přívoz (trochu s obavami), ale asi zbytečnými, protože nás pustili v pohodě i zpět :)

Fronta na přívoz ve Svinoústí Polsko

Swinoujscie trajekt - přívoz fronta 3

Čekali jsme ale déle, cca 15 minut. Na druhé straně ale byla už fronta snad na hodinu, my jeli ráno a bylo to lepší, takže pokud budete moci, raději si přivstaňte. 

Svinoústí přívoz 2

Výhled na přístav, odkud jsme ráno vyjížděli.

Trajekt Bielik Swinoujscie Polsko

Pak už nám nic nebránilo navštívit i další zajímavosti, jako maják (Latarnia Morska), což je nejvyšší rozhledna zde v okolí a také se podívat na pevnost Gerharda

Ubytování Svinoústí

Swinoujscie booking

 

Důležité odkazy:

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
  •