Večeře ve Washingtonu, Annapolis a Baltimore


Po 12 hodině odjíždíme do centra Washingtonu, kde se budeme procházet. Žaludek tu dostává pěkně zabrat. Valetol se hodí. Snídaně jakž takž ujdou, k obědu hamburger nebo sendvič a potom pro změnu to co bylo k snídani.

Dobové informace o USA

Město Baltimore - USA

Snad bude dneska trochu lepší počasí. Je občas sice zataženo, ale dusno a vedro je pořád. Večer je méně, asi okolo 20C. Lednička je obrovská, asi 2-3x násobná než naše normální. Mají 3 koupelny, několik ložnic, ale americká ložnice je každá, kde je postel nebo gauč.

Internet tu mají ještě vytáčený přes telefon (rok 2001), rychlost nic moc a mobil z ČR taky nic moc funkčnost. Paegas (nyní T-mobile) funguje lépe než Eurotel (nyní O2).

Včera jsme se zastavili ještě v Pennsylvanii v městečku jménem Barcelona, kde jsme si udělali piknik. Bylo tam nádherně. Voda nekonečně daleko a to to bylo jenom menší jezero. Všude klid a racci a kačeny. Sice jak jsme začali jíst se všude objevily vosy, ale stejně jsme zůstali venku u vody.

pennsylvania barcelona jezero

Dnes půjdeme někam na večeři.

Večeře v mexické restauraci

Byli jsme v mexické restauraci a v obchodě, kde bylo spousty knih a cédéček a mnoho dalších věcí. Taková kavárna, knihovna a knihkupectví v jednom. Může si tam kdokoliv vzít jakoukoliv knihu a zajít do kavárny a číst. Po přečtení ji může vrátit a jít domů.

TIP: Pokud rádi čtete o cestování a máte rádi humor, pak doporučuji Ziburu.

Možností je tu dost k dělání cokoli. Jídlo v mexické nebylo nijak zvlášť dobré. Byly to 3 jídla dohromady. Chuť veškerá žádná, ale porce docela velká. V restauraci byly rodiny na večeři. Černí, bílí a ostatní národnosti večeřely jako my Češi doma. Hltali, ač používali i 2 příbory.

mexická restaurace - usa

Neuvěřitelně nahlas tady večer řvou cikády. A všude na volných zalesněných prostranstvích skákají veverky.

Dnes nás ve městě Annapolis zastihla dost velká bouřka, které jsme ujeli, ale zase nás dostihla u Cotton Mill u Tonyho, kde jsme bydleli.

maryland usa

Annapolis a Baltimore – Maryland

V Annapolis bylo nádherně. Klidné menší městečko o 35 000 obyvatelích.

Město Annapolis - USA

Ještě předtím jsme se zastavili v Baltimore u přístavu. Všude ve městě byly sochy ryb, které byly různě pomalované. Vypadaly třeba jako tank, taxík nebo pirát, ale i jako kohout nebo loď. Prostě ryby na tisíc způsobů. Prý se budou za nějakou dobu prodávat a tím získají peníze na obnovu města Baltimore.

Zítra vyrážíme po památkách ve Washingtonu.

Odkazy

Ubytování v Americe (Booking)

Poznávací zájezdy do USA

| Rubriky Cestopisy, USA