Velikonoce u moře aneb kam za teplem v březnu a dubnu


Na Velikonoce k moři můžete vyrazit také. Víkend je prodloužený a proto dovolená nebo zájezd je ideální volba, jak prožít těch pár velikonočních dní.

Velikonoce u moře

Pokud Vám to zní jako spíše bláznivý nápad, nenechte se zmást. Možná Vás tady velikonoční zajíček nenajde, ale rozhodně toho litovat nemusíte.

Ohřejme se spolu hned teď nad skvělými tipy na pořádnou jarní dovolenou. Rozmary našeho počasí hoďte za hlavu a užijte si sluníčka a koupání.

dovolená velikonoce u moře

dovolená jak má být….

Kam o Velikonocích za teplem

Egypt

Typická dovolená all inclusive, o nic se nestaráte, vše funguje a Vy si bez starostí užíváte dovolenou – to je Egypt. Honosné hotely se skvělými službami a ochotným personálem. A jako bonus pro naše velikonoční cestování nás přivítá Rudé moře, které je již v tento moment krásné a teplé. V Egyptě se v tomto období rtuť teploměru směle vyšplhá ke 30 °C. V dubnu a březnu se tu začíná rozjíždět letní sezóna. Vítr se mění v lehký vánek a teplota moře dosahuje již příjemných 25 °C. Vyberte si z nejznámějších letovisek jako jsou Marsa Alam, Hurghada nebo Sharm El Sheikh. Ještě tu nejste?

Egypt, Marsa Alam

Egypt, Marsa Alam

Dubaj

Pro Dubaj je typické pouštní klima s vysokými teplotami. Pro naši návštěvu může být ale ideální právě duben, kdy teploty nedosahují extrémních hodnot. Běžné teploty v měsíci dubnu a březnu jsou 28 °C ve stínu. Slunce tu svítí devět hodin denně a teplota moře je v tomto období mezi 25 °C – 30 °C. Tady se opravdu není čeho bát.

Spojené arabské emiráty Vás nemohou zklamat.

Kromě perly emirátů – Dubaje jsou zde ještě další oblíbené destinace jako např. Abú Dhabí ( hlavní město celé země ), Ras Al Khaimah nebo Fujairah ( pro milovníky potápění ). Ještě Vás to nepřesvědčilo?

dubaj velikonoce

Dubaj

dubaj velikonoce 2

a letíte…

Dominikánská republika

Ideální destinace pro skvělou dovolenou s bělostnými plážemi a čistým mořem. Luxusní dovolená, které nelze litovat.

Dominikánská republika je, myslím, pro naše velikonoční vyhledávání nejlepší volbou.

Teploty jsou v období března a dubna na úctyhodných 28 °C a teplota moře atakuje 27 °C. Je potřeba k této krásné zemi ještě něco dodávat?

Kanárské ostrovy

V jarním období je to taková jistota skvělého počasí. Tady je jaro pořád. V březnu zde teplota dosahuje 22 °C – 25 °C a teplota vody 19 °C. Tudíž koupání v moři se nabízí pro otužilejší jedince. Březen je zde přechodným měsícem mezi chladnějším a teplejším obdobím. Tyto měsíce tak přejí i pěší turistice, která je v hornatém vnitrozemí perfektní, např. ostrov Gran Canaria.

Kanárské ostrovy jsou nádherné svou zelení a po celý rok jsou zárukou příjemných teplot, nejen v létě.

Oblíbené místní ostrovy jsou např. Lanzarote, Fuerteventura či Tenerife. Vidím to jako dobrou volbu, nemyslíte?

Turecko

Turecko se ve velikonočním období probouzí do nadcházející sezóny. Teplota vzduchu je tu mezi 25 °C – 30 °C. Výrazné oteplení přichází začátkem dubna. Moře přesahuje teplotu 20 °C. Určitě popřemýšlejte o místech jako jsou Alanya, Belek, Bodrum, Egejská riviéra, Istanbul, Turecká riviéra či Marmaris.

Turecko láká i nízkými cenami, tak proč nějaký zájezd na jaro nezarezervovat?

Užijte si odpočinek u moře právě v období kolem Velikonoc. Je to skvělý čas pro relaxaci v teple, koupání v moři a navíc se díky správnému načasování vyhnete hlavní turistické sezóně, což má svá významná pozitiva. Přelidněné pláže a přemrštěné ceny nehrozí. Míst kde strávit pohodovou dovolenou je mnoho. Doufám v to, že naše tipy Vám výběr také usnadní.

A ty správné Velikonoce mohou začít.

Velikonoční pobyty, zájezdy, dovolená

Invia.cz

Dovolena.cz

na velikonoce k moři

vzhůru do oblak…

Autor+foto : Michaela Částková