Větruše je restaurace a hotel v Ústí n.L.

  • větruše ústí nad labem

Jednou z dominant města Ústí nad Labem je tento bývalý zámeček Větruše.

Větruše

Ještě před rokem byla Větruše hlavně restaurace s vyhlídkou, ze které byl zejména v létě krásný pohled na řeku Labe a část města s hlavním nádražím v pozadí s Mariánským mostem, nový majitel k restauraci a vyhlídkové věži ale přistavěl i hotel, takže její aktuální podobu vidíte na fotkách, tzv. Hotel Větruše.

Natáčel se zde i jeden z dílů Ano, šéfe, kde Zdeněk Pohlreich řešil kauzu „ukradený řetízek“.

Letos jsme ještě na obědě v „nové“ restauraci nebyli, takže nemohu podat reference :)

Určitě doporučuji vyjet na Větruši lanovkou z nedalekého obchodního centra Forum, zejména děti toto potěší. Cena za dospělého je stejná jako za MHD, takže aktuálně pro rok 2013 celých 18kč. Děti nad 6 let platí 10kč.

Kromě výhledu na velkou část města doporučuji zrcadlové bludiště (10kč), také bludiště ze živého plotu a pro děti i hřiště s houpačkami, pískovištěm a kolotoči, které najdete vedle tenisových kurtů.

Můžete se jít také podívat k nedalekému historickému popravišti.

Pro turisty je připravena dobře značená trasa kolem kozí farmy :) k Vaňovským vodopádům, cca 3km lesem, poté je možno dojít ke Střekovským zdymadlům (1km) a zpět k OC forum buď mhd nebo pěšky, což je cca 3km.

Po návštěvě Větruše lanovka může odvézt ne-turisty zpět do obchodního domu.

Pokud cestujete z větší dálky, pak doporučuji vyjet na Větruši autem přímo, absolvovat popsané doporučené tipy a poté navštívit Zoo Ústí nad Labem, která je od zámečku vzdálena asi 5km ve směru na Děčín.

rezervujte ubytování

Ubytování Ústí nad Labem

Ubytování v Ústí n.L. rezervujte zde

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
By |2018-01-16T09:56:34+02:00Březen 17th, 2013|Restaurace, Rozhledny ČR, Ubytování|

Napsat komentář