Vidimské lávky hledejte na Kokořínsku

Pokud hledáte opravdu adrenalinový zážitek, pak zapomenuté lávky u obce Horní Vidim rozhodně toto splní. Upozorňuji, že vstup na lávky je na vlastní nebezpečí!


Co jsou vlastně zač Vidimské lávky?

Byly postaveny během zřizování zámeckého parku ve Vidimi. Mnoho lidí o nich neví, protože na toto místo nevede žádná turistická cesta a ani sem nemíří žádný rozcestník, který by směr udával. Jsou naprosto skryté a přitom pouhý kousek od vesnice v lese.

Vidimské lávky
Vidimské lávky

Obec Horní Vidim se nachází severně od královského věnného města Mělníka v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko – Máchův kraj.

Kudy k lávkám

Na návsi ve směru od obce Tupadly a přibližně 50 m od zámku se dejte doprava zámeckou branou. Jděte stále rovně dokud nenarazíte na hranici lesa. Zde stěrková cesta přechází ve vyšlapanou pěšinu v trávě. Přesně tudy se vydejte. Na první pohled poznáte, že se nejedná o klasický les, ale opravdu o zámecký park anglického stylu, který se nijak extrémně neudržuje a nechává se čistě na přírodě, jak s místem naloží.

Po vyšlapané pěšině zhruba po 200 metrech uvidíte první lávku. Jsou dlouhé od 2 do 5 metrů. Jsou v havarijním stavu a je zde riziko, že se s nimi můžete zřítit. Chůze po nich vyvolává pocity strachu a vzrušení zároveň.

Jsou jich tu desítky. Pod Vámi v některých místech jsou i 20 m hluboké prolákliny, kam by nikdo spadnout nechtěl. Lávky nemají zábradlí a široké také nejsou. Jsou z konstrukce železobetonové. V některých místech korodují více než dost. Rozhodně zrušte krok, pokud Vás půjde více.

Vidimské lávky 2
Vidimské lávky 2

Tyto lávky sloužily jako spojnice zámeckého parku s Kokořínskem. Bohužel se o toto místo nikdo nestará a proto jsou v takovém stavu. Přesto si zachovávají určité kouzlo. Jste tu jen Vy, pod Vámi prolákliny, kolem Vás z jedné strany skály a ze strany druhé rokle. Jste v úrovni některých korun stromů. Můžete se jich dotknout, ale opatrnost je namístě. Pokud na výlet vyrazíte s dětmi, rozhodně si je pořádně hlídejte. Toto místo je opravdu adrenalinové, které nažene strach, až bude stát na lávce nad propastí.

Kam dál v okolí:

Napsat komentář