Víkend na Rujáně v Německu se vydařil


Jsem zastánce zahraničních výletů, ať už na měsíc či jeden den. Proto jsme se rozhodli s přítelem, že vyrazíme někam k moři, nejlépe tam, kde nebude příliš mnoho lidí. Po chvilce váhání jsme se rozhodli vyrazit na sever od naší republiky, směr východní Rujána – na největší německý ostrov.

Cesta autem

Vyrazili jsme vlastním vozem, takže jsme počítali s tím, že si alespoň část Rujány projedeme autem a zjistíme, jak to vypadá nejen v městečku, ve kterém jsme měli ubytování, nicméně i kousek dál. Výlet jsme pojali vyloženě krátkodobý, kdy jsme v pátek dopoledne odjížděli a v neděli v noci jsme se vraceli.

Ubytování

Před odjezdem jsme si zarezervovali ubytování v městečku Baabe, zaplatili cestovní pojištění a naplánovali výlety především na sobotu. Po příjezdu na místo jsme se ubytovali a vyrazili jsme na krátkou večerní procházku městečkem, ať nasajeme trošku večerní atmosféry. Ubytování jsme měli do kilometru od moře, takže jsme si s sebou vzali plavky (co kdyby náhodou).

Nakonec procházka skončila tak, že jsme na pláži pouštěli draka a nekoupali se (moře v září tam má okolo 15 °C).

Rujána ostrov Německo

Co jsme navštívili

Další den jsme vyrazili autem podél pobřeží, projeli jsme předem naplánovaná místa, jako například Prora – Hitlerovův plážový rezort, ze kterého se dnes stává turistická oblast.

TIP: Nenechte si ujít čtení o dovolené ve městečku Prora.

Sassnitz – britská ponorka jako muzeum, národní park Jasmung, který nás tak moc neoslovil, tak jsme vyrazili na tamnější útesy od moře ze strany města Sassnitz.

Čtěte další články u Rujáně.

Útesy pod národním parkem Jasmund na Rujáně v německu

Sobotní cestování jsme ukončili na nejsevernější části Rujány, kde byly dva majáky a nádherný výhled – Kap Arkona.

Kap Arkona - severní Rujána

Třetí den jsme odjížděli okolo dvanácté hodiny a tak jsme ještě dopoledne využili na prohlídku městečka Sellin, kde je 400 m dlouhé molo do moře, na kterém byla restaurace. Po cestě zpět jsme kvůli objížďce projížděli městem Putbus, kde jsme si prošli i dům vzhůru nohama – výborná atrakce!

TIP: Podobný domek na střeše uvidíte i v polském městě Pobierowo.

Putbus - dům naruby

Plánování před cestou

Velkou výhodou bylo to, že i ve čtvrtek jsme ještě podle počasí mohli posoudit, zda to má cenu tam jezdit, nebo zda to odložíme na jiný víkend. Nevýhodou by mohlo být počasí, které v září a na severu bylo horší než u nás, ale s tím jsme předem počítali a byli tak připraveni. Byl to  nádherný výlet, jen by to chtělo minimálně den nebo dva navíc.

Ubytování Rujána

Napsat komentář