Víkend na Rujáně v Německu se vydařil


Jsem zastánce zahraničních výletů, ať už na měsíc či jeden den. Proto jsme se rozhodli s přítelem, že vyrazíme někam k moři, nejlépe tam, kde nebude příliš mnoho lidí. Po chvilce váhání jsme se rozhodli vyrazit na sever od naší republiky, směr východní Rujána – na největší německý ostrov.

Cesta autem

Vyrazili jsme vlastním vozem, takže jsme počítali s tím, že si alespoň část Rujány projedeme autem a zjistíme, jak to vypadá nejen v městečku, ve kterém jsme měli ubytování, nicméně i kousek dál. Výlet jsme pojali vyloženě krátkodobý, kdy jsme v pátek dopoledne odjížděli a v neděli v noci jsme se vraceli.

Ubytování

Před odjezdem jsme si zarezervovali ubytování v městečku Baabe, zaplatili cestovní pojištění a naplánovali výlety především na sobotu. Po příjezdu na místo jsme se ubytovali a vyrazili jsme na krátkou večerní procházku městečkem, ať nasajeme trošku večerní atmosféry. Ubytování jsme měli do kilometru od moře, takže jsme si s sebou vzali plavky (co kdyby náhodou).

Nakonec procházka skončila tak, že jsme na pláži pouštěli draka a nekoupali se (moře v září tam má okolo 15 °C).

Rujána ostrov Německo

Co jsme navštívili

Další den jsme vyrazili autem podél pobřeží, projeli jsme předem naplánovaná místa, jako například Prora – Hitlerovův plážový rezort, ze kterého se dnes stává turistická oblast.

TIP: Nenechte si ujít čtení o dovolené ve městečku Prora.

Sassnitz – britská ponorka jako muzeum, národní park Jasmung, který nás tak moc neoslovil, tak jsme vyrazili na tamnější útesy od moře ze strany města Sassnitz.

Útesy pod národním parkem Jasmund na Rujáně v německu

Sobotní cestování jsme ukončili na nejsevernější části Rujány, kde byly dva majáky a nádherný výhled – Kap Arkona.

Kap Arkona - severní Rujána

Třetí den jsme odjížděli okolo dvanácté hodiny a tak jsme ještě dopoledne využili na prohlídku městečka Sellin, kde je 400 m dlouhé molo do moře, na kterém byla restaurace. Po cestě zpět jsme kvůli objížďce projížděli městem Putbus, kde jsme si prošli i dům vzhůru nohama – výborná atrakce!

TIP: Podobný domek na střeše uvidíte i v polském městě Pobierowo.

Putbus - dům naruby

Plánování před cestou

Velkou výhodou bylo to, že i ve čtvrtek jsme ještě podle počasí mohli posoudit, zda to má cenu tam jezdit, nebo zda to odložíme na jiný víkend. Nevýhodou by mohlo být počasí, které v září a na severu bylo horší než u nás, ale s tím jsme předem počítali a byli tak připraveni. Byl to  nádherný výlet, jen by to chtělo minimálně den nebo dva navíc.

Ubytování Rujána

Napsat komentář