Víkend v Zell am See v Rakousku


Plánujete si volný víkend a chcete vyrazit někam, kde jste ještě nebyli? Možná dáváte přednost menším městům a hlavně čisté a krásné přírodě. Přesně takovým místem je Zell am See. Známá turistická oblast. Na své si zde totiž přijdou turisti, snad všech věkových kategorií. Slyšíte o tomto městě poprvé? Tak určitě stojí se o něm dozvědět něco víc!

Kde Zell am See najdeme?

Město se nachází v salzburské oblasti u jezera Zell. Celé město leží na svazích Schmittenhöhe, hora která v zimě nabízí vyžití pro lyžaře, v létě je zase lákadlem pro vysokohorské turisty.

Od českých hranic je to do Zell am See, zhruba 250 km. A nejbližší velké město je rakouský Salzburg.

Kdy je nejlepší vyrazit?

Jednou z výhod je, že kdykoli sem přijedete, uvidíte krásné scenérie hor, jezera a lesů okolo. Rovněž zde v každém ročním období najdete mnoho turistů.

V létě

Milovníci koupání a dalších letních aktivit si tu přijdou na své taky. Jezero se v létě využívá k rekreačním plavbám, plavání nebo díky čistotě vody, k potápění. Pro cyklisty jsou v okolí několika kilometrové stezky.

Zell am See jezero

Pokud máte rádi trochu toho adrenalinu, tak díky místnímu vlaku, který vás vyveze od jezera až k samému vrcholu hory, si můžete sjet na kole i strmé kopce.

Na podzim

Na podzim bývá město a i jeho okolí klidnější. To ale pro někoho může být spíše výhoda – procházet se a užívat si klid a ticho malebných uliček.

V zimě

Mezi oblíbené také patří zimní měsíce. Zasněžené hory a upravené sjezdovky. Lyžaři se sem opakovaně vrací, protože tu krásu přírody jen málo kde zažijete, tak jako tady.

TIP: Lyžování v Nassfeldu

Dech beroucí výhledy, nezapomenutelné zážitky a čistota vzduchu, kterou ucítíte už na první nádech. Jezero Zell přes zimu zamrzá, takže je hojně využíváni i k ledním sportům.

Zell am See jezero v zimě

Zajímavosti

Na jezero není povolený vstup motorovým člunům a díky čistotě přitékajících horských potoků, se voda dostává na téměř na kvalitu pitné vody.

Další zajímavostí Zell am See je, že zde žil známý Ferdinand Porsche – zakladatel automobilky Porsche. Dodnes je zde několik upomínek jeho života.

Závěrem

Toto místo je opravdu něco, co nadchne snad každého. Takže pokud přemýšlíte kam vyrazit, tak si do svého  seznamu určitě dejte Zell am See.

Nabídka ubytování

Zell am See výlety

Související články:

| Rubriky Rakousko