Víkend ve Vysokých Tatrách na Slovensku


Pro náš víkend strávený ve Vysokých Tatrách jsme si vybrali Hotel Autis a nelitovali jsme. Nejedná se sice o žádný moderní wellness hotel, spíše o průměr, ovšem cena za polopenzi byla velmi příznivá, hotel byl čistý a klidný, jídlo výborné, snídaně bohatá. Navíc výchozí bod z Dolního Smokovce byl pro naše výlety přesně to pravé.

Lomnický Štít

První den byl našim cílem Lomnický štít. Vydali jsme se autem do Tatranské Lomnice (10 minut jízdy) a zaparkovali přímo v areálu lanovky. Jízdenky až na vrchol Lomnického štítu už byly bohužel vyprodané, jsou totiž kapacitně omezené, tudíž doporučuji si je on-line zarezervovat s dostatečným předstihem. Vyjeli jsme tedy lanovkou ke Skalnatému plesu, odkud se vám naskytne neskutečný výhled na Lomnický a Kežmarský štít.

Vysoké Tatry - Skalnaté Pleso

Od Skalnatého plesa jsme se vydali po červené na Velkou Svišťovku. Cesta vede kolem hvězdárny, přes Huncovskou vyhlídku a dál kopíruje vrstevnici Huncovského štítu. Terén je zde trošku náročnější, jeho velká část vede po kamenech, ale výhled z vrcholu Velké Svišťovky do Doliny Bielej vody a na Zelené pleso rozhodně stojí za to. Stejnou cestou jsme se vrátili i zpět. Je ale možnost ze Svišťovky pokračovat k Zelenému plesu a dále po žluté do Doliny Bielej vody.

Cesta na Velkou Svišťovku - Vysoké Tatry

Projděte se také Slovenským rájem. Pro turisty to je super místo.

Velká Svišťovka - Vysoké Tatry

Hrebienok

Druhý den nás čekal výlet na Hrebienok. Autem jsme dojeli do Starého Smokovce na na Hrebienok jsme se chtěli vydat zubačkou. Ani tentokrát nám štěstí nepřálo, zubačka byla kvůli poruše dočasně mimo provoz. Rozhodli jsme se vydat nahoru po modré a pod Slavkovským štítem se napojit na červenou. Příjemnou procházkou do kopce a poté lesní cestou jsme se dostali až do cíle. Odsud už to bylo jen kousek k Vodopádům Studeného potoka a k Dlhému vodopádu.

Vodopády Studeného potoka - Vysoké Tatry

Cestou půjdete i kolem Teryho chaty.

Studený potok - Vysoké Tatry

 

Dlhý vodopád - Vysoké Tatry

Rozhodně doporučuji tyto ledovcové vodopády navštívit, je to prostě nádhera! Zpátky do Starého Smokovce jsem sestoupili po zelené. Nakonec jsme se rozhodli ještě podívat ke  (cca 20 minut jízdy autem). Problémy s parkováním nás neodradily a nakonec jsme si užili opravdu krásou procházku kolem Štrbského plesa, která je vhodná i pro malé děti a rodiny s kočárky.

Štrbské pleso - Vysoké Tatry

Vysoké Tatry jsou opravdu krásné a užije si je každý, od milovníků náročných túr až po rodiny s malými dětmi, které si chtějí užít krásný výlet do přírody.

Tatry – hory zážitků

Vysoké tatry – nejmenší evropské velehory se nachází na severu Slovenska, jedná se o nejvyšší pohoří Slovenska, najdeme zde 26 vrcholů, které mají výšku více než 2000 metrů nad mořem.

Tatranské lanovky

Skalnaté pleso 1751 m

Nejoblíbenější místo v Tatrách. Příjemná procházka okolo Skalnatého plesa, krásné výhledy a chutné speciality na slunečné terase.

Lomnické sedlo 2190 m

Sedačkovou lanovkou se necháte vyvézt k skvělým výhledům na Malú a Velkú Studenú dolinu a tatranské štíty. Právě tu se natáčel kultovy slovenský film Medená veža (1970).

Lomnický štít 2634 m

Nádherné panorámata z nejvýše obydleného města ve střední Evropě spolu s novou vistuou terasou a k tomu botanická zahrádka i výborné nápoje v Kavárně Dedo.

Hrebienok 1263 m

Nová moderní pozemní lanovka vyvezla na Hrebienok i královnu Alžbětu II. Výborné výchozí místo na výlety k vodopádům a vysokohorským chatám.

Solisko 1840 m

Vyvezte se sedačkovou lanovkou na Solisko odkud máte možnost zažít nádherný panoramatický výhled na Štrbské pleso, ale i na Kriváň nebo Nízké Tatry.

Tatranská divočina

–          Naučno-zábavný program pro děti zdarma s velkou soutěží pro celou rodinu. Svištia krajinka – Eko-mini-park na Skalnatém plese 1751 m.n.m.

Recenze hotelu Bellevue ve Vysokých Tatrách

Jedná se o hotelový komplex, který je umístěn na okraji Starého Smokovce. První, čeho si při příjezdu k hotelu všimnete je klid, který vládne okolí hotelu, občas ticho přeruší projíždějící auta na nedaleké hlavní cestě, ale vše Vám zase vynahradí nádherný výhled jak stranou na Tatry, tak do nížin pod Tatrami.

Při vstupu do hotelu překvapí poměrně velké lobby, ve kterém se linou živé melodie klavíru, na který zde v podvečer hraje klavírista. Příjemné posezení je taktéž v lobby baru, který nabízí nepřeberné množství alko i nealko nápojů, co bych zejména vyzdvihl, tak jsou dezerty. V nabídce je vždy několik druhů zákusků, ve spojení s kvalitní kávou nemají konkurenci.  V lobby jsou občas happy hours do 16:00, kdy dostanete zákusek ke kávě zdarma.

Pokoje – hotel nabízí pokoje různých velikostí, my jsme si vybrali pokoj s výhledem na údolí. Pokoje prošly rekonstrukcí, nicméně na některých koupelnách je již znát mírné opotřebení, nicméně pokud člověk není puntičkář, jistě si vybere. Jak jsem napsal výše, velkou předností pokojů je zejména výhled s balkónem.

Strava – základem pro úspěšnou túru po hřebenech Tater je snídaně. Jak snídaně, tak i večere jsou zde formou bufetu. Na snídani nechybí slané,sladké pečivo, ovoce, zelenina, saláty, salámy, šunky, sýry (tvrdé,tavené), müsli, jogurty, kompoty, míchané vajíčka, tvrdé vajíčka, slanina, párky. Dokonce jsem ráno narazil i na utopence. Takže výběr je opravdu velký. Večere je neméně vydatná. Skládá se zejména z několika pravých slovenských jídel, které jsou doplněné o stálice českého jídelníčku jako je smažený sýr, hranolky, popřípadě krokety, řízek, atd. Zejména pány jedlíky potěší velké množství masových pokrmů (od zvěřinového guláše až po hovězí bifteky). Samozřejmě záleží na aktuální nabídce hotelu.

Obsluha v restauraci je velmi příjemná, stejně tak ostatní personál hotelu, při případných nepříjemnostech se problém snaží vyřešit ke spokojenosti zákazníka.

Vyžití hotelu – k dispozici jsou wellness, sauny a bazén pro relax. U bazénu jsou taktéž dvě vířivky, které bývají ale po většinu času obsazeny, takže je nutné si chvíli počkat. Mimo bazénu se dá také vyřádit na bowlingové dráze s vlastním barem nebo hraním biliardu. K dispozici je také squash.

Zábava v Tatrách

Půjčovna lodiček na Štrbském plese

Vyjížďku lodičkou si můžete užít po celé léto na překrásném Štrbském plese. Historie této půjčovny sahá více než 120 let nazpět, i dnes se pro tento účel využívají stylové dřevěné lodičky.

Půjčovna kol

Půjčovna horských kol v Tatry Motion – sportovním obchodě pod skokanskými můstky s možnosti vrácení kol v Starém Smokovci nebo v Tatranské Lomnici.

Nautic jet

Zrychlete na 40 km/h a užijte si 6 m skok do vody bez namočení.

Túry s horským průvodcem

Nenechejte nic náhodě a vypravte se na horskou túru s profesionálním průvodcem. Rezervace na tel. +421 911 442 232

Horské koloběžky

2,6 km dlouhá dráha z Hrebienku do Starého Smokovce + 3 km ze Štartu do Tatranské Lomnice.

Tubing Hrebienok

Tubing na Hrebienku pro děti i dospělé

Bike Park Starý Smokovec

Vyzkoušejte nový bike park ve Starém Smokovci a vyberte si trasu podle náročnosti. Kolo Vám půjčí v dolní stanici pozemní lanovky.

Levné i luxusní ubytování ve Vysokých Tatrách

Fotogalerie