Víkend ve Vysokých Tatrách na Slovensku


Pro náš víkend strávený ve Vysokých Tatrách jsme si vybrali Hotel Autis a nelitovali jsme. Nejedná se sice o žádný moderní wellness hotel, spíše o průměr, ovšem cena za polopenzi byla velmi příznivá, hotel byl čistý a klidný, jídlo výborné, snídaně bohatá. Navíc výchozí bod z Dolního Smokovce byl pro naše výlety přesně to pravé.

Lomnický Štít

První den byl našim cílem Lomnický štít. Vydali jsme se autem do Tatranské Lomnice (10 minut jízdy) a zaparkovali přímo v areálu lanovky. Jízdenky až na vrchol Lomnického štítu už byly bohužel vyprodané, jsou totiž kapacitně omezené, tudíž doporučuji si je on-line zarezervovat s dostatečným předstihem. Vyjeli jsme tedy lanovkou ke Skalnatému plesu, odkud se vám naskytne neskutečný výhled na Lomnický a Kežmarský štít.

Vysoké Tatry - Skalnaté Pleso

Od Skalnatého plesa jsme se vydali po červené na Velkou Svišťovku. Cesta vede kolem hvězdárny, přes Huncovskou vyhlídku a dál kopíruje vrstevnici Huncovského štítu. Terén je zde trošku náročnější, jeho velká část vede po kamenech, ale výhled z vrcholu Velké Svišťovky do Doliny Bielej vody a na Zelené pleso rozhodně stojí za to. Stejnou cestou jsme se vrátili i zpět. Je ale možnost ze Svišťovky pokračovat k Zelenému plesu a dále po žluté do Doliny Bielej vody.

Cesta na Velkou Svišťovku - Vysoké Tatry

Projděte se také Slovenským rájem. Pro turisty to je super místo.

Velká Svišťovka - Vysoké Tatry

Hrebienok

Druhý den nás čekal výlet na Hrebienok. Autem jsme dojeli do Starého Smokovce na na Hrebienok jsme se chtěli vydat zubačkou. Ani tentokrát nám štěstí nepřálo, zubačka byla kvůli poruše dočasně mimo provoz. Rozhodli jsme se vydat nahoru po modré a pod Slavkovským štítem se napojit na červenou. Příjemnou procházkou do kopce a poté lesní cestou jsme se dostali až do cíle. Odsud už to bylo jen kousek k Vodopádům Studeného potoka a k Dlhému vodopádu.

Vodopády Studeného potoka - Vysoké Tatry

Cestou půjdete i kolem Teryho chaty.

Studený potok - Vysoké Tatry

TIP: Ubytování nabídne i hotel Patria na Štrbském plese.

Dlhý vodopád - Vysoké Tatry

Rozhodně doporučuji tyto ledovcové vodopády navštívit, je to prostě nádhera! Zpátky do Starého Smokovce jsem sestoupili po zelené. Nakonec jsme se rozhodli ještě podívat ke  (cca 20 minut jízdy autem). Problémy s parkováním nás neodradily a nakonec jsme si užili opravdu krásou procházku kolem Štrbského plesa, která je vhodná i pro malé děti a rodiny s kočárky.

Štrbské pleso - Vysoké Tatry

Vysoké Tatry jsou opravdu krásné a užije si je každý, od milovníků náročných túr až po rodiny s malými dětmi, které si chtějí užít krásný výlet do přírody.

Levné i luxusní ubytování ve Vysokých Tatrách

Napsat komentář