Víťova rozhledna u Náčkovic

Aktualizováno: Březen 2025


Kdo pojedete ze Zubrnic do Úštěka, odbočte vlevo v obci Lovečkovice. Po pár kilometrech je vidět Víťova rozhledna u Náčkovic. Někdy ji najdete pod názvem Vyhlídka Náčkovice – Mukařov.

Parkování

Zaparkovat je možné v zatáčce, odkud je rozhledna na dohled a dojdete k ní po panelové cestě.

Víťova rozhledna u Náčkovic

Tvar navrhl architekt Martin Gabriel. Oficiálně byla otevřena 6.srpna 2004. Spodní část rozhledny je obezděna  přírodním kamenem a z ní následně vyrůstá železná konstrukce opláštěná dřevem s vyhlídkovou plošinou chráněnou 8 okny proti větru. Nabídne vám pohled na České středohoří, Krušné, Jizerské i Lužické hory, ale i Krkonoše, Děčínský Sněžník, Ještěd, Ralsko, Bezděz, Sedlo i Říp.

Turisté se sem vracejí už mnoho let v sezoně, která trvá od dubna do října. Můžete zde vidět i radioamatéry, ti, díky ideální poloze, zde navazují spojení s kontakty po celém světě, dokonce až na Nový Zéland.

Dá se sem dobře dojet i na kole, v pokladně si můžete zakoupit i nápoje či občerstvení.

Parametry

  • Výška rozhledny – 21 m
  • Výška vyhlídkové plošiny – 8,5 m
  • Počet schodů – 45
  • Nadmořská výška – 616 m.n.m
  • Okres – Litoměřice

Video

Fotogalerie

Mapa

Web: https://www.obecloveckovice.cz/rozhledna-nackovice/

Výlet si můžete prodloužit procházkou na Bukovou horu, tu vidíte dobře ve fotogalerii. Dále doporučím pokračovat na opravdu výborný oběd k Doušům v Kravařích a poté ideálně s dětmi do Vodního světa v Úštěku.

Kde vybíráme ubytování

Už mnoho let používáme aplikaci Booking. Nic neřešíte, klidně hodinu příjezdem na místo si pobyt rezervujete a je to. Ceny jsou často nižší, když si ubytování zamluvíte na poslední chvíli.

Kde kupujeme vstupenky

Neradi celá rodina čekáme ve frontě. Kdo máte malé děti, je vám to jasné. Proto můžete na stránkách GetYourGuide koupit online vstupenky na mnoho míst, kde byste jinde stáli frontu. A v zahraničí klidně i výlety, kde byste jinak u cestovky platili 2x tolik.

Kde koupit zážitky

Každý určitě zná web Slevomat. Zde máte na výběr z mnoha zážitků, což může být ideální dárek.

Kde se pojistit

Cestovní pojištění je důležité mít, i když jedete jen na den do zahraniční. Protože cestujeme hlavně autem, je nezapomínám ani na havarijní pojištění. Vše si vyberete na webu ePojištění.



Napsat komentář