Vizovice – malé městečko nedaleko Zlína


Vizovice jsou skutečně malebné, a to hlavně díky tomu, že je obklopuje nádherná příroda Vizovických vrchů. Ve Vizovicích se narodil hudební skladatel Alois Hába, známý současný herec Bolek Polívka a – jak je pro Vizovice zřejmě úplně nejtypičtější – podnikatel Rudolf Jelínek, jehož likérku určitě všichni dobře znáte.

V jejím areálu se konají dvě velké kulturní akce: v červenci festival Masters of rock, v srpnu Trnkobraní. Důvodů, proč navštívit Vizovice, je ovšem mnohem více.

Město Vizovice

Zámek

Chodíte rádi na prohlídky zámků a hradů? Vizovický zámek barokního stylu se vám určitě bude líbit. Stavěli ho mezi lety 1750-1776. Návštěvníkům nabízí dva prohlídkové okruhy, během kterých podají průvodci perfektní výklady nejen o zámku, ale také o celých Vizovicích a jejich okolí. Dospělí zaplatí za vstup na jeden okruh 120 korun, vstupenka pro děti od šesti do patnácti let stojí 80 korun, nejmladší a naopak nejstarší (senioři 65+) členové rodiny si mohou zámek prohlédnout zdarma.

Zámek Vizovice

Koho prohlídka a výklad unaví, může si jít odpočinout do rozsáhlého zámeckého parku. Nachází se v něm rybník osídlený velkým hejnem kachen, spousta různě propletených chodníčků a mnoho laviček k relaxaci.

Park Vízky - Vizovice

Pro aktivní výletníky

Aktivní výletníci, kteří se nebojí našlapat nějaké kilometry, jistě ocení výběr naučných stezek. Všechny vedou velmi nádhernou krajinou.

 1. Naučná stezka Vizovické prameny
  Věděli jste, že kromě toho likérkového mají Vizovice také 12 přírodních sirných pramenů? Tato naučná stezka vás s nimi seznámí na sedmi zastaveních. Trasa měří 14 kilometrů. Je vhodná pro pěší i pro cyklisty.
 2. Naučná stezka Vizovické vrchy
  Na této naučné stezce našlapete také 14 km. Přečíst si na ní můžete o přírodních zajímavostech okolí a tragických událostech druhé světové války týkajících se Vizovic.
 3. Naučná stezka Janův hrad
  Janův hrad je zřícenina dřívějšího Prokopovského dvora na Janově vrchu. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Právě proto existuje tato naučná stezka, která vám poví mnoho o jeho historii.
 4. Naučná stezka Vařákovy paseky
  Na 16 kilometrech a 15 zastaveních se dozvíte vše, co se týká zdejšího území: od informací o tamější fauně i flóře přes slavné rodáky po smutné vpády cizích vojsk.

A co neaktivní výletníci, nepřijdou zkrátka?

Vůbec ne. Určitě si vyberou nějakou ze zdejších kaváren či hospůdek. Naprostou špičkou mezi všemi podniky je ovšem Zámecká čokoládovna. Rozhodně byste ji neměli minout. V kouzelném interiéru zařízeném podobně jako zámek se budete cítit úplně jako princezny či princové. V nabídce je výborná káva, kvalitní horká čokoláda, zmrzlina a především obrovský množství ručně vyráběných pralinek a čokoládových figurek. Jazyky vám za návštěvu čokoládovny budou vděčné!

Ubytování ve Vizovicích a okolí

Související:

Napsat komentář