Vízový sponzor


Pokud máte nějaké obavy ohledně Work and Travel, pak byste se měli seznámit s vízovým sponzorem. Náš vízový sponzor CCI Greenheart si účtuje poplatek 480 USD, což je jedna z nejdražších položek v celém programu.

Když se podíváte na ceník programu, tak vízový sponzor Vás stojí skoro třetinu všech počátečních nákladů. A tak se mohou objevit otázky, k čemu je to dobré a co od nás tento vízový sponzor bude požadovat.

Co je vízový sponzor a k čemu je dobrý?

Vízový sponzor - zelené srdce

Jak to chápu já, tak je to americká agentura, která se o nás stará v průběhu celého pobytu v Americe. Musí se jí posílat různé reporty, kde zrovna bydlíme, když si budeme chtít najít druhou práci apod.

Je to záruka jistoty, že budeme plnit podmínky programu pro Americkou vládu a my zase máme jistotu, že když se cokoliv pokazí nebo naskytne nějaký problém, tak se máme na koho obrátit.

Není tedy potřeba mít strach, že kamarádi a rodina jsou daleko a i česká agentura není zrovna za rohem. Na každý problém je tu vízový sponzor.

Náš vízový sponzor nabízí možnost dobrovolničení a další zajímavé programy během pobytu. Trochu jsme nad tím přemýšleli, ale první rok asi budeme rádi, že jsme rádi. Ten příští bychom to však mohli vyzkoušet.

Jak postupovat před odletem?

Vízový sponzor vám vytváří formuláře na ambasádu. Tedy až po úspěšném pohovoru obdržíte nabídku práce, pak jdete vyplňovat aplikaci vízového sponzora.

Czech-us vám zašle dokument, kde máte napsáno krok za krokem v češtině, co a jak vyplňovat. Takže je to velice jednoduché, ale zabere to nějaký ten čas.

Na závěr je potřeba projít instruktážní videa, která se každému zasekávají v určitých částech, takže jejich splnění může zabrat 2-3 hodiny.

Jak nejvýhodněji zaplatit poplatek?

Jak doporučuje sám Czech-us, tak nejvýhodější je platit vkladem hotovosti na pobočce ČSOB za poplatek 70 korun. Můžete vkládat v korunách a nebo přímo v dolarech.

Já doporučuji vklad přímo v dolarech, protože ČSOB nemá výhodný kurzovní lístek. Doporučuji peníze rozměnit u nejlepší směnárny v Praze Alfa Prague a doma si vytisknout jejich VIP kupon pro lepší kurz. Například dnes (11.4.2016) je kurzový rozdíl 0,338 kč a ČSOB si účtuje 2% poplatek z transakce min. však 50 kč. Jedná-li se o 480 USD, tak ušetříte 162 korun kurzový rozdíl + 50 kč za poplatek, tedy 212 korun.

Co se bude odesílat během pobytu?

Prakticky ještě nevím úplně přesně, ale Czech-us nás včas informuje a pošle návody. Toto doplním až to budeme reálně dělat.